Sił starczyło na jedną połowę

19 styczeń 2014, 10:03:21, Superliga
W spotkaniu XIV kolejki Superligi kobiet Niebieskie przegrały w Lubinie z Zagłębiem 17:29 (11:11)

W Lubinie chorzowianki rozegrały bardzo przyzwoitą pierwszą połowę. Co prawda pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 10. minucie, jednak dobra postawa w bramce Moniki Wąż nie pozwoliła przeciwniczkom na ucieczkę. W drugim kwadransie gry wynik oscylował wokół remisu, a do przerwy było 11:11.

Druga połowa w wykonaniu Ruchu niczym nie przypominała pierwszej. Chorzowianki przez trzydzieści minut zdobyły sześć bramek, z czego dwie z rzutów karnych. Taką niemoc w ataku musiały wykorzystać doświadczone rywalki, które bardzo szybko odjechały i było po meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 29:17 dla Miedziowych.

Rozgrywki nie zwalniają tempa. Podopieczne Janusza Szymczyka już w środę zagrają w Koszalinie z Enegą w ramach Pucharu Polski, zaś w sobotę w naszej hali odbędzie się XV kolejka Superligi kobiet, w której ponownie zmierzymy się z koszaliniankami.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 29:17 (11:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Brenkus 1, Załęczna 4, Tracz 1, Semeniuk-Olchawa 7, Obrusiewicz 7, Paluch, Jelić 1, Lalewicz 2, Bader, Jochymek 1, Malta 4.

Ruch: Montowska, Wąż - Salamon 1, Ważna 3, Podrygała 3, Lesik 7, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak 2, Sadowska, Kobzar, Drażyk A. Drażyk M.

Sędziowie: Mariusz Kałużny, Tomasz Kondziela