Z Nowego Sącza na tarczy

24 październik 2015, 21:47:18, Superliga
Niebieskie wracają z Nowego Sącza bez zdobyczy punktowej.

Po czterech meczach Olimpia-Beskid Nowy Sącz przełamała złą passę. Podopieczne Lucyny Zygmunt pokonały Ruch na własnym parkiecie w 7. kolejce PGNiG Superligi.

Gospodynie od początku spisywały się świetnie w ofensywie. Po ośmiu minutach było już 3:1. W 12 minucie trener Ruchu, Adam Wodarski, poprosił o czas przy stanie 6:2. W końcu dystans zmniejszyła Lidia Żakowska, trafiając na 8:11. Niestety, do przerwy rywalki prowadziły aż 14:9.

Po zmianie stron Ukrainka Irina Stelmach trafiła dwukrotnie i trener  Wodarski ponownie poprosił o czas.  W 41. minucie Niebieskie doprowadziły do wyniku 19:13. W 46 minucie było już 20:16, po rzucie karnym wykorzystanym przez Joannę Rodak.

Przez ostanie 10 minut spotkania Olimpia aż sześciokrotnie trafiała do siatki, a Ruch zdobył 5 bramek. Ostatecznie szczypiornistki Olimpii były górą - 27:21.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Ruch Chorzów 27:21 (14:9)

Olimpia: Szczurek, Sach - Leśniak 9 (3/3), Stelmakh 7 (1/2), Lesik 4, Nocuń 4, Smbatian 3, Figiel, Basiak, Olejarczyk, Nosal, Vlaskalic, Golec.
Kary: 6 min.
Karne: 4/5.

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Rodak 5 (5/6), Jasinowska 5, Tracz 4, Żakowska 2, Doktorczyk 2, Beczek 1 (1/1), Ważna 1, Benducka 1, Drażyk Karolina, Krzymińska, Masłowska, Jaroszewska.
Kary: 2 min.