Aktualności

Setny numer Handball Polska!

6 październik 2015, 10:30:10
W salonach prasowych dostępny jest nowy, jubileuszowy numer magazynu "Handball Polska".

Ukazał się nr 100 magazynu "Handball Polska"! Czasopismo jest dystrybuowane w salonach EMPiK oraz w sieci Kolportera.

W najnowszym numerze na Czytelników czeka mnóstwo wywiadów: z prezesem Andrzej Kraśnickim, z dyrektor departamentu komunikacji PGNiG – Dorotą Gajewską, z dyrektorem ds. sportu Grupy Polsat – Marianem Kmitą, Robertem Lewandowskim, naszym złotym dyskobolem – Piotrem Małachowskim. Autorzy spoglądają także do Barcelony, aby zapytać jak w stolicy Katalonii zaaklimatyzował się Kamil Syprzak. Kapitan Biało-czerwonych, Sławomir Szmal na łamach gazety  przekonuje, że w Katarze narodziła się nowa drużyna, uprawniona do gry o najwyższe pozycje w Europie i na świecie.

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych zbliżają się w błyskawicznym tempie. Na kibiców czeka terminarz turnieju a także nie lada gratka. Przedstawiono sylwetki osiemnastu kadrowiczów, brązowych medalistów z Kataru. Przy każdym zdjęciu czeka miejsce na autograf.

Wojciech Osiński omawia miniony sezon, prezentując najlepszych polskich szczypiornistów rozgrywek 2014/15. Autor tym razem przyznał tylko jedną klasę międzynarodową - Michałowi Jureckiemu. Dla niektórych ten ranking może wydać się kontrowersyjny. Inny widzieliby w najwyższej klasie co najmniej jeszcze dwóch naszych reprezentantów... Maciej Iwański z TVP podzielił się  swoimi wspomnieniami o handballu, pisząc że „komentowanie spotkań naszych najważniejszych drużyn to zaszczyt i zazwyczaj czysta przyjemność”.

W numerze zwraca się uwagę na tendencję, że prawie połowa zespołów kobiecej PGNiG Superligi prowadzona jest przez kobiety. Do doskonale znanego tercetu Bożena Karkut, Sabina Włodek, Lucyna Zygmunt dołączyły niedawno Alicja Łukasik i Anita Unijat.

W numerze jubileuszowym nie mogło zabraknąć przypomnienia sukcesów, które zapisały karty naszego szczypiorniaka. W części historycznej przypomniał je stały współpracownik czasopisma, Władysław Zieleśkiewicz.

Zapraszamy do lektury!

Reklamacreated by:input.com.pl