Aktualności

Porażka po walce

27 wrzesień 2015, 19:40:35, Superliga
Niebieskie uległy w niedzielę na wyjeździe Startowi

Gospodynie uchodziły za faworyta niedzielnej potyczki. W dotychczas rozegranych czterech kolejkach ligowych ani razu nie uległy, zdołały za to zremisować z MKS Lublin. Chorzowianki zaś miały na koncie dwa punkty zdobyte w spotkaniu z Piotrcovią. W niebieskiej koszulce od pierwszych minut zagrała Lidia Żakowska, jeszcze w kwietniu reprezentująca barwy EKS.

Żakowska, która obok Joanny Rodak jest w tym sezonie podporą chorzowskiego zespołu, nie zawiodła także tym razem. Rzuciła 7 goli i swoimi indywidualnymi zrywami starała się zmienić losy meczu. Nie było jednak łatwo - już w 5 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 3:1, po kwadransie prowadziły 5:2. Jeszcze w 20 minucie chorzowianki miały kontakt z rywalkami (6:4), ale do przerwy Start zdołał wypracować bardzo bezpieczną przewagę (15:6).

Start zupełnie zdominował Ruch także w drugiej połowie. W 40. minucie, po bramce Pauliny Muchockiej, EKS prowadził 20:12 i długo utrzymywał wysokie prowadzenie. Chorzowianki straty zaczęły zmniejszać w samej końcówce - ich dzielna pogoń nie pozwoliła jednak na wiele. Doskonała postawa Moniki Ciesiółki w bramce oraz skuteczność Żakowskiej i Rodak pozwoliły jedynie na zmniejszenia strat do pięciu trafień.

Następna kolejka zostanie rozegrana dopiero 17 października. Ruch podejmie wtedy na własnym parkiecie Vistal Gdynia.

Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 25:20 (15:6)

Start: Szywerska, Sielicka - Dankowska 4, Kwiecińska 4, Świerżewska 4, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Szopińska 3, Muchocka 2, Pinda 1, Gerej 1, Balsam, Matuszczyk, Hawryszko, Romanowiz, Lisewska.


Kary: 8 minut
Karne: 3/3

Ruch: Ciesiółka, Montowska, Krupa - Żakowska 7, Rodak 6, Drażyk A. 2, Krzymińska 2, Masłowska 1, Doktorczyk 1, Jasinowska 1, Drażyk M., Tracz, Beczek, Stokowiec.


Kary: 8 minut
Karne: 3/3

Sędziowali: Godzina,Kamrowski
Widzów: 1000

Reklamacreated by:input.com.pl