Bez niespodzianki - w Chorzowie górą mistrz

23 wrzesień 2015, 20:58:53, Superliga
Niebieskie uległy MKS Lublin w meczu 4. kolejki Superligi.

Chorzowianki do meczu przystępowały z dwoma "oczkami" na koncie - po wyjazdowych porażkach w Koszalinie i Gdańsku oraz domowej wygranej z Piotrcovią. Lublinianki zaś wydawały się nabierać wiatru w żagle -  po niespodziewanej stracie punktów ze Startem Elbląg rozprawiły się z Vistalem Gdynia i Olimpią Nowy Sącz. Nie przeszkadzały im w tym bardzo poważne ubytki kadrowe. Z grupy aż ośmiu zawodniczek niezdolnych do gry, na mecz z Ruchem zdołała powrócić jedynie Joanna Szarawaga. Wciąż nie zdążyły "wykurować" się Agnieszka Kocela i Joanna Drabik.

Wynik spotkania otworzyła Joanna Rodak - było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie Ruchu w tym meczu. Zespół Sabiny Włodek umiejętnie wykorzystywał błędy rywala, często karcąc go skutecznym wykończeniem szybkich kontr. W 11 min trener Adam Wodarski poprosił o czas przy stanie 3:8, ale jego uwagi na niewiele się zdały - po kwadransie było już 3:10. Lublinianki bramki zdobywały seriami, najczęściej wykorzystując błędy gospodyń. W 20 minucie było 5:13, a na przerwę przyjezdne schodziły z bardzo wysokim prowadzeniem (20:8).

Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu Niebieskich, które wciąż ambitnie walczyły, lecz dystans do rywala okazał się zbyt duży. W 45 minucie było 14:26, ostatecznie MKS zwyciężył 35:19. Na uwagę zasługuje ligowy debiut Aleksandry Jaroszewskiej, która w 25 minucie odnotowała swojego pierwszego ligowego gola. Po raz kolejny wysoką skutecznością popisały się Joanna Rodak (rzuciła 7 bramek) i Lidia Żakowska, autorka 6 trafień.

KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 19:35 (8:20)

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka 2, Jasinowska, M. Drazyk 1, Żakowska 6, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska 1, Doktorczyk, Rodak 7, Beczek, Jaroszewska 1

Trener: Adam Wodarski