Bez punktów w Gdańsku

19 wrzesień 2015, 20:39:26, Superliga
Ruch uległ beniaminkowi PGNiG Superligi na jego terenie.

Przed meczem trudno było wyłonić faworyta. Po beniaminku Superligi z Gdańska przed sezonem oczekiwano wiele. Ten jednak nie udowadniał, że prognozy te są zasadne - w pierwszych dwóch kolejkach gładko przegrywał z Vistalem Gdynia i Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Ruch z kolei najpierw nie zdołał zapunktować w Koszalinie, by następnie rozegrać dobre spotkanie i zwyciężyć Piotrcovię.

Początkowo obie ekipy grały dość asekuracyjnie. W ósmej minucie na dwubramkowym prowadzeniu były Niebieskie, ale po chwili na tablicy ponownie widniał remis (5:5). Wówczas swoją przewagę zarysowały gospodynie - umiejętnie wytrąciły chorzowiankom ich ofensywne atuty, same zaś popisywały się wysoką skutecznością w ataku. Wyróżniały się zwłaszcza Katarzyna Skonieczna i Karolina Siódmiak, która wróciła do składu gdańszczanek po chorobie. Łączpol zanotował piorunującą końcówkę pierwszej odsłony - w trzy minuty trafił pięciokrotnie, tracąc zaledwie jedną bramkę. Tuż przed syreną do siatki trafiła Hanna Strzałkowska, wyprowadzając gospodynie na prowadzenie 17:12.

Po zmianie stron przewaga Akademiczek była jeszcze bardziej wyraźna. W bramce świetnie spisywała się Dorota Dobrowolska, zaś defensywa Ruchu pozwalała rywalkom pofolgować. W efekcie kwadrans przed końcem zespół trenera Jerzego Cieplińskiego prowadził już 23:16. Chorzowianki ostatecznie uległy różnicą dziewięciu trafień (24:33). Nie pomogła im nawet kapitalna skuteczność Lidii Żakowskiej, która zanotowała dwucyfrową zdobycz - 11 goli. Łącznie, po trzech kolejkach Superligi, ma na koncie 24 trafienia dla Ruchu. W kolejnym spotkaniu Niebieskie podejmą na swoim parkiecie mistrzynie Polski - MKS Lublin.

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk - KPR Ruch Chorzów 33:24 (17:12)

AZS AWFiS Łączpol: Sielska, Dobrowolska - Skonieczna 5, Strzałkowska 5, Siódmiak 4, Stachowska 4, Dąbrowska 4, Pasternak 4, Tomczyk 4, Karwecka 1, Osadcza 1, Ciura 1, Lipska

Trener: Jerzy Ciepliński