Aktualności

Pójśc za ciosem

19 wrzesień 2015, 12:21:12, Superliga
Szczypiornistki Ruchu czeka dziś długa podróż na Pomorze.

Niebieskie zmierzą się dziś, w ramach 3. kolejki PGNiG Superligi, z AZS AWFiS Łączpolem Gdańsk. Drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Cieplińskiego pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Beniaminek rozgrywek uległ Vistalowi Gdynia i Olimpii Beskid Nowy-Sącz. - Szykujemy się do kolejnego meczu. W ciągu miesiąca nie zaczniemy wygrywać wszystkiego, ale w końcu zaczniemy zwyciężać. To dopiero początek rozgrywek i trzeba to wziąć pod uwagę - tłumaczy swoje podopieczne Ciepliński.

Chorzowianki po ostatnie wygranej z Piotrcovią we własnej hali (24:19) mają apetyty na więcej. W ostatnim spotkaniu szczególnie wyróżniły się Dominika Montowska i Lidia Żakowska, choć trener Adam Wodarski chwalił całą drużynę za waleczność i spełnienie przedmeczowych wytycznych. Dyscyplina może być kluczem do zwycięstwa w Gdańsku. - Chcę pochwalić to, że większość dziewczyn w spotkaniu z Piotrcovią spełniła założenia taktyczne. Tego zabrakło w pierwszej kolejce w Koszalinie. Musimy przestrzegać dyscypliny i wtedy będzie można myśleć o zwycięstwach - zaznacza szkoleniowiec Niebieskich.

W drużynie gospodyń powinna wystąpić doświadczona Karolina Siódmiak, która w poprzedniej kolejce pauzowała z powodu przeziębienia. W Ruchu wciąż do gry nie jest gotowa Zuzanna Ważna, przechodząca rehabilitację po operacji barku. Reszta zawodniczek jest do dyspozycji trenera Wodarskiego.

Początek spotkania o godzinie 17:00.
Reklamacreated by:input.com.pl