Niebieskie nie wytrzymały presji

11 styczeń 2014, 18:35:42
W szlagierowym pojedynku XII kolejki Superligi kobiet Niebieskie bardzo długo prowadziły z Piotrcovią. Niestety w końcówce po raz kolejny "zawiodła głowa" i Ruch do Chorzowa znów wraca bez punktów.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fenomenalnie. Po dwóch trafieniach Agnieszki Podrygały oraz jednym Moniki Migały prowadziliśmy 3:0. Później zaczęły się tradycyjne kłopoty Niebieskich w starciu z Piotrcovią. Tym kłopotem jest Agata Wypych. Rozgrywająca gospodyń już w pierwszych trzydziestu minutach rzuciła naszym bramkarkom dziewięć bramek, nic nie robiąc sobie z naszej obrony. Na szczęście w pierwszej połowie chorzowianki zaprezentowały kilka swoich atutów i schodziły na przerwę prowadząc 16:14.

Drugą połowę Ruch rozpoczął bardzo dobrze. W 37. minucie po trafieniu Katarzyny Sadowskiej wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie. Kibice w hali "Relax" powoli przestawali wierzyć w zwycięstwo Piotrcovii, jednak wówczas zaczęły się problemy w ekipie Janusza Szymczyka. Niebieskie jakby przeraziły się myśli, że mogą to spotkanie wygrać. Zaczęła się seria indywidualnych błędów, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie, doprowadzając do remisu oraz wychodząc na prowadzenie.

Ruch jednak nie tracił szans na zwycięstwo. W 56. minucie po trafieniu Sadowskiej wyszliśmy na prowadzenie, jednak końcówkę w naszym wykonaniu lepiej przemilczeć. Piotrcovia wygrała 29:28 i uciekła nam w tabeli już na trzy punkty.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 29:28 ( 14:16)