W domu najlepiej

12 wrzesień 2015, 21:34:26, Superliga
W pierwszym meczu w Chorzowie w bieżącym sezonie Ruch zdobył komplet punktów.

Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane - "stykowy" wynik utrzymywał się do 12 minuty, gdy na tablicy widniał rezultat 5:5. Ale od tej pory na boisku dzielił i rządził Ruch. Świetną skutecznością popisywała się Lidia Żakowska (6 goli w pierwszej połowie!), doskonale radziła sobie także obrotowa  Maria Beczek.  W 21 minucie Ruch po raz pierwszy powiększył przewagę do pięciu goli (11:6). Trener Piotrcovii, Michał Pastuszko natychmiast poprosił o czas, lecz na nic się to zdało. Ruch ciągle, konsekwentnie robił swoje i po pierwszej połowie prowadził zdecydowanie - 15:10.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie - przyjezdne nadal popełniały wiele prostych błędów, które skrzętnie wykorzystywały Niebieskie. Po trzy gole do puli dorzuciły Joanna Rodak i Karolina Jasinowska, a między słupkami świetnie spisywała się Dominika Montowska.
Kwadrans przed końcem chorzowianki prowadziły 20:13, a w 50 minucie 21:15. Ostatecznie Ruch wygrał wysoko i w pełni zasłużenie - 24:19.

W kolejną sobotę drużyna trenera Adama Wodarskiego pojedzie do Gdańska na spotkanie z Łączpolem.

Ruch: Montowska, Krupa - Benducka 1, Jasinowska 3, M. Drażyk 2, Żakowska 7, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska 2, Doktorczyk 1, Rodak 4, Beczek 3.

Trener: Adam Wodarski