Trudny początek

5 wrzesień 2015, 20:04:23, Superliga
Niebieskie z Koszalina wrócą bez zdobyczy punktowej.

W sobotę zainaugurowano nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. W Koszalinie spotkały się ekipy, które latem przeszły gruntowną przebudowę. W obu doszło nie tylko do zmian szkoleniowych, pojawili się także nowi szkoleniowcy. Do większej rewolucji doszło w Chorzowie i widać było to w pierwszej kolejce rozgrywek.

Spotkanie było wyrównane, ale jedynie przez pierwszy kwadrans. Niebieskie zaczęły mecz agresywnie i z animuszem atakowały rywalki. Te jednak szybko zdołały uszczelnić defensywę i uelastyczniły swoją taktykę na sobotni mecz. Ruch napotkał na ścianę i zaczął niebezpiecznie tracić dystans. W 15 minucie na tablicy widniał remis (6:6), w 18 minucie gospodynie odskoczyły na trzy trafienia (10:7), a tuż przed przerwą zapewniły sobie ogromny komfort (14:9).

Po zmianie stron popis skuteczności dała Katarzyna Kołodziejska - ekspresowo oddała trzy celne rzuty i powiększyła przewagę AZS do ośmiu trafień. Chorzowianki mozolnie budowały atak pozycyjny i starały się zmniejszyć stratę, lecz brakowało skuteczności i pomysłu na to, jak sforsować obronę rywalek. W dodatku w wyniku gradacji kar boisko musiała opuścić Agnieszka Drażyk. Ostatecznie Ruch uległ 18:26, a najskuteczniejszą szczypiornistką w szeregach zespołu trenera Adama Wodarskiego była nowa zawodniczka - Lidia Żakowska.

Kolejny mecz Ruch rozegra już na własnym parkiecie - 12 września do Chorzowa przyjedzie Piotrcovia. Dla wszystkich fanów będzie to świetna okazja, by spędzić „niebieski” weekend i rozgrzać się przed wydarzeniem, które nastąpi dzień później - piłkarskimi Wielkimi Derbami Śląska, Ruch - Górnik.

AZS Energa Koszalin - KPR Ruch Chorzów 26:18 (14:9)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzenica, - Michałów 3, Roszak 1, Stasiak 1, Budnicka, Trawczyńska 3, Chmiel 2, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 1, Sądej 6, Kołodziejska 9, Nowicka.

Trener: Anna Unijat

Kary: 4 minuty

Karne: 3/6

KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka – Benducka 1, Jasinowska 3, M. Drażyk, Żakowska 6, Tracz 2, A. Drażyk 3, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk 1, Rodak 2, Beczek.

Tener: Adam Wodarski

Kary: 12 minut