Mistrzynie za mocne na Ruch

5 styczeń 2014, 19:41:58
MKS Selgros Lublin okazał się za mocny na nasze zawodniczki. Niebieskie po dobrej pierwszej połowie i słabszej drugiej przegrały ostatecznie 24:33 (13:15)

Mecz Niebieskie rozpoczęły od stosunkowo biernej obrony, co natychmiast wykorzystała Dorota Małek. Rozgrywająca MKS-u wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 3:0. Na szczęście chorzowianki po tym ciosie się obudziły i kolejne sześć trafień padło ich łupem. Prowadzenia Ruchu 6:3 nikt się w tym spotkaniu nie spodziewał. Duża zasługa w tym Moniki Wąż, która zaliczyła kilka wspaniałych interwencji.

Prowadzenie naszych szczypiornistek utrzymywało się do 18. minuty. Od tego czasu nasze rywalki zdobyły pięć bramek z rzędu i już w 23. minucie prowadziły 12:10. Również na przerwę schodziliśmy przegrywając dwoma golami.

Druga połowa niestety przyniosła szybkie rozstrzygnięcie meczu. Już w 39. minucie przegrywaliśmy 14:21. - Dziewczyną zabrakło zimnej głowy, chciały szybko odrabiać straty przez co oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji - tłumaczył po meczu Janusz Szymczyk. W naszym zespole duże brawa należą się Katarzynie Sadowskiej, która rzuciła aż dziewięć bramek i była najlepszą zawodniczka meczu. Ostatecznie przegraliśmy z mistrzyniami Polski 24:33.

KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros Lubin 24:33 (13:15)