Zgoda rozgromiona!

21 październik 2013, 23:21:09, II liga
W meczu trzeciej kolejki II ligi nasze rezerwy rozgromiły Zgodę Ruda Śląska 38:16 (19:7). Niebieskie do zwycięstwa poprowadziła Katarzyna Masłowska, autorka ośmiu bramek. Ruch II Chorzów z kompletem punktów przewodzi w tabeli II ligi.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszych minutach. Zgoda do siatki trafiła po raz pierwszy dopiero w dwunastej minucie. Do tego czasu Niebieskie zdobyły już osiem bramek! Bielszowiczanki nie potrafiły sobie poradzić z kontrami Natalii Salamon oraz rzutami Katarzyny Masłowskiej. W bramce świetnie spisywały się Dominika Montowska oraz Natalia Krupa. Już do przerwy Ruch prowadził 19:7.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Niebieskie kontrolowały przebieg spotkania i powiększały przewagę. Trenerka Aneta Kowaluk miała okazję wpuścić na parkiet wszystkie swoje podopieczne i niemal wszystkie odwdzięczyły się zdobytymi bramkami. Ostatecznie chorzowskie rezerwy wygrały 38:16.

Kolejne spotkanie w II lidze Niebieskie zagrają już za tydzień z rezerwami SPR-u Olkusz.

KPR Ruch II Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 38:16 (19:7)

Ruch: Montowska, Krupa - Kiełbus 1, Pawlik 1, Beczek 1, Drażyk M. 4, Drażyk A. 6, Waloń 2, Masłowska 8, Malec 7, Salamon 5, Doktorczyk 1, Kurzaj, Jęszczok 1, Łuczyk 1.