Lidia Żakowska zawodniczką KPR

15 lipiec 2015, 10:27:57, Superliga
Miło nam poinformować, że nasz klub we wtorkowe popołudnie zakontraktował pierwszą nową zawodniczkę w kadrze na sezon 2015/16.

Szeregi chorzowskiego zespołu wzmocniła Lidia Żakowska. Zawodniczka profesjonalną karierę zaczynała w AZS Poznań, następnie broniła barw AZS Gardinii Wrocław. Później przeniosła się do Jeleniej Góry (z KPR zajęła  5. miejsce w ekstraklasie), a w ostatnim sezonie reprezentowała barwy Startu Elbląg, z którym zajęła 4. miejsce w ligowej stawce.

Żakowska ma bogate doświadczenie w beach handballu - ma na koncie kilka mistrzostw kraju, występowała na Klubowych Mistrzostwach Świata, a także Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy z reprezentacją Polski. W niedawnym turnieju w Lloret de Mar prowadziła grę biało-czerwonych, które zajęły piątą lokatę w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Nasza nowa rozgrywająca w ostatnim sezonie PGNiG Superligi wystąpiła w 26 meczach i zdobyła 44 bramki.

Lidii życzymy szybkiej aklimatyzacji w niebieskiej szatni, wielu radości w nowym sezonie i wysokiej skuteczności.