Tuż za podium

15 czerwiec 2015, 20:20:32, Beach Handball
Na czwartym miejscu uplasowały się szczypiornistki Ruchu w szczecińskich zawodach plażówki.

W miniony weekend w Szczecinie rozegrano kolejne eliminacje mistrzostw Polski w beach handballu.

Turniej rozpoczął się od eliminacji grupowych, w których Niebieskie trafiły na Byczki Kowalewo, Start Michałkowice i Refleks Poznań. Ruch zwyciężył wszystkie trzy spotkania (odpowiednio 2:0, 2:0 i 2:1). W niedzielę chorzowianki nie poradziły sobie z ekipą Red Hot Czili Buk i czekała je walka o trzecią pozycję w turnieju. Niestety, tym razem nie udało się stanąć na podium zawodów - w ostatnim spotkaniu lepsze były zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Ale trzeba zaznaczyć, że rywalizacja była niezwykle zacięta - Niebieskie pierwszego seta wygrały 19:16,  w drugie partii uległy 10:16, a w shoot-outach 0:3.

Po czterech rozegranych turniejach Ruch ciągle jest bliski sukcesu - zgromadził już łącznie 18 punktów i jest drugi w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody z cyklu PGNiG Polish Beach Handball Tour za niemal miesiąc - od 10 do 12 lipca w Gdańsku.