Aktualności

Jest dublet!!

24 maj 2015, 13:45:19, Beach Handball
Dwa mistrzostwa Polski na plaży - taki jest dorobek eskapady Niebieskich do Szczecina.

W zakończonych dziś Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie, zespoły juniorek młodszych i juniorek KPR Ruch zdobyły złote medale.  Obie ekipy przeszły przez rozgrywki jak burza. Z grup eliminacyjnych wyszły z kompletem punktów, a w dalszej części turnieju również poradziły sobie doskonale.

Zespół juniorek młodszych pokonał Olimpijczyka Kowalewo Pomorskie, choć do rozstrzygnięcia potrzebny był shoot-out. W finale zaś Niebieskim uległy zawodniczki Drawianki Drawno. Jeszcze lepiej spisały się nasze juniorki - w półfinale zwyciężyły Sambora Tczew 2:0, a w pojedynku o złoto udowodniły swoją wyższość nad gospodyniami ze Szczecina.

Bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych jest trener Adam Wodarski. - Jeśli chodzi o drużynę juniorek młodszych, to najtrudniejszy był mecz półfinałowy z Olimpijczykiem, gdzie doszło do dogrywki. Drawianka też postawiła trudne warunki, ale mimo wszystko kontrolowaliśmy przebieg spotkania.  Choć doceniamy klasę przeciwników, bo oba zespoły były bardzo dobre, ale obraliśmy skuteczną taktykę zdobywania podwójnych punktów - ocenia. Nie zaprzecza też, że juniorki KPR po złoto sięgnęły z łatwością. - W tym przypadku, prawdę mówiąc, był to spacerek. Najwięcej problemów sprawił w półfinale Sambor, ale też udało się zwyciężyć 2:0. Te dwa mistrzostwa to dobry prognostyk przed sezonem seniorskiej plażówki. Ze względu na problemy kadrowe, prawdopodobnie to właśnie juniorki będą stanowić o sile dorosłego zespołu na plaży. Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to za turniej w Szczecinie najbardziej chciałbym pochwalić Natalię Doktorczyk - w każdym meczu grała na świetnym, wysokim poziomie.

Juniorki młodsze


Faza grupowa:


KPR Ruch Chorzów - Sambor Tczew 2:0
Spartakus Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2
Ruch Chorzów - KS SMS CKS Szczecin 2:0

Półfinał:


Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - KPR Ruch 1:2

Finał:


Drawianka Drawno - KPR Ruch 0:2


Juniorki


Faza grupowa:

KPR Ruch Chorzów - SMS CKS Szczecin 2:0
KPR Ruch Chorzów - Handball 28 Wrocław 2:0
SKS Mega Zawidz - KPR Ruch Chorzów 0:2
KPR Ruch Chorzów - Masters Kalisz Pomorski 2:0

Półfinał:


KPR Ruch - Sambor Tczew 2:0

Finał:


CKS SMS Szczecin - KPR Ruch 0:2
Reklamacreated by:input.com.pl