Aktualności

Wybieramy najlepszy mecz w sezonie!

15 maj 2015, 20:49:05, Superliga
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej nowej sondzie.

Nim wybierzemy najlepszą zawodniczkę sezonu, rozpoczynamy głosowanie, które pozwoli wyłonić najlepszy mecz Ruchu w sezonie 2014/15.

Wybierać można spośród poniższych spotkań:

Zwycięstwo z Vistalem


Jedna z największych niespodzianek na początku rozgrywek. Skazywane na porażkę chorzowianki pokonały u siebie przyszłe wicemistrzynie kraju 26:23, do przerwy prowadząc aż 17:11. Najwięcej bramek dla Ruchu: Sadowska, Pieniowska po 6, Belmas 5.

Remis z Zagłębiem

Po latach niepowodzeń w meczach z Zagłębiem w końcu udało się odwrócić złą kartę. Po bardzo zaciętym pojedynku Niebieskie wydarły utytułowanym rywalkom punkt, remisując 30:30. Najwięcej bramek: Belmas, Piotrkowska, Migała po 6, Rodak i Lesik po 5.

Wygrana ze Startem

Wspaniała atmosfera na trybunach i doskonałe widowisko zaserwowane przez oba zespoły na parkiecie. Ostatecznie górą były Niebieskie! Zwyciężyły 31:28, a najwięcej goli rzuciły: Ważna 10, Piotrkowska i Migała po 5.

Porażka w Lubinie

Umieszczenie w gronie zwycięskich meczów spotkania zakończonego porażką może dziwić, ale... Chorzowianki do ostatnich sekund grały o pełną pulę. Zwycięstwo oznaczało lepsze rozstawienie w play-off, remis ich nie urządzał. Choć podjęte ryzyko (m.in. wycofanie bramkarki) się nie opłaciło (27:28), to Niebieskie pokazały się ze świetnej strony i zagrały bardzo ofiarnie. Najmocniej odczuła to Marlena Lesik, która złamała rękę... Bramki: Ważna 10, Lesik 6.

Wygrana w Lubinie

Chociaż nie udało się odrobić pięciu goli straty z pierwszego meczu, to Ruch odniósł tak długo oczekiwane zwycięstwo w Lubinie - pierwsze w swojej współczesnej historii. Bramki: Belmas 9, Ważna 6, Masłowska 5.

Zwycięstwo w 1/4 PP z Pogonią

W naszym zestawieniu znaleźliśmy też miejsce dla meczu w ćwierćfinale krajowego pucharu. Rewanż był zaciętym pojedynkiem, z którego ostatecznie zwycięsko wyszły szczecinianki, ale w pierwszym spotkaniu Ruch pokazał, że może walczyć jak równy z równym z najmocniejszymi zespołami w krajowej stawce. Bramki: Lesik 8, Migała 6.
Reklamacreated by:input.com.pl