Energa bliżej 7. miejsca

3 maj 2015, 02:45:50, Superliga
Niebieskie w ostatnim w tym sezonie meczu rozgrywanym w Chorzowie uległy AZS Energa Koszalin. Koszalinianki przed przerwą zbudowały wysoką przewagę, której nie oddały do końcowej syreny.

Niespełna przez kwadrans spotkanie układało się po myśli Ruchu. W 4 minucie było 3:0 dla gospodyń, w 9 4:2, ale w 14 już 8:5 dla AZS. Ostatnie 10 minut pierwszej partii AZS zwyciężył aż 11:2! W efekcie na przerwę schodził z aż siedmiobramkową przewagą (18:11). Nie bez znaczenia dla tak marnej postawy Ruchu była fatalnie wyglądająca kontuzja Viktorii Belmas. Ukrainka jeszcze w pierwszej połowie pechowo upadła na nogę i doznała bardzo groźnie wyglądającej kontuzji. Niebawem dowiemy się, na ile poważny to uraz.

Niebieskie było jeszcze stać na jeden zryw po zmianie stron. Głównie dzięki dobrej grze Zuzanny Ważnej i Magdaleny Drażyk, w 42 minucie Ruch przegrywał tylko dwoma trafieniami (18:20). Ale wciąż pozwalał koszaliniankom na zbyt wiele: nie potrafił wykorzystać podwójnej przewagi i często pudłował.  AZS mógł za to liczyć na skuteczność Pauliny Muchockiej i Aleksandry Kobyłeckiej, które w ostatnich 10 minutach, rzucając łącznie 7 goli, przesądziły o wysokiej wygranej swojej drużyny. Po końcowej syrenie zawodniczki zwycięskiego zespołu zachowały się bardzo miło, podchodząc do ławki Ruchu, pocieszając podłamaną Belmas.

Mecz rewanżowy odbędzie się w kolejną sobotę, 9 maja o godzinie 18:00 w Koszalinie.

KPR Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 25:31 (11:18)