O siódme miejsce zagramy z Koszalinem

27 kwiecień 2015, 13:34:43, Superliga
KPR Jelenia Góra sensacyjnie wygrał rywalizację z AZS Energa Koszalin i zagra o piąte miejsce w PGNiG Superlidze.

W pierwszym spotkaniu w Jeleniej Górze gospodynie zwyciężyły 27:25. Faworytkami rewanżu wciąż jednak pozostawały koszalinianki. I długo to potwierdzały. W 23 minucie prowadziły 16:8, a do przerwy 19:13. Ale KPR świetnie sprawował się w drugiej połowie, wykorzystując coraz większe nerwy w szeregach rywalek. W ostatnich sekundach przy stanie 31:29 rywalizację na korzyść koszalinianek mogła rozstrzygnąć Dorota Błaszczyk, ale zmarnowała okazję bramkową i ostatecznie, dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe, w geście triumfu ręce uniosły jeleniogórzanki.

Tym samym KPR zagra z Zagłębiem Lubin o 5. pozycję w Superlidze. AZS Energa zaś zmierzy się z Ruchem w dwumeczu, którego stawką będzie 7. lokata na koniec sezonu.