Wygrana w Lubinie, ale... piąte miejsce nie dla nas

25 kwiecień 2015, 23:08:14, Superliga
Ruch po raz pierwszy od kilkunastu lat zwyciężył w Lubinie. Doskonały mecz rozegrała Viktoria Belmas.

Mecz w Lubinie od pierwszej do ostatniej minuty miał bardzo zacięty przebieg i obfitował w wiele zwrotów akcji. Przez długi czas trwała wymiana ciosów. Chorzowiankom udało się "odskoczyć" na dwa trafienia, ale nie na długo - niekorzystny rezultat mocno podrażnił gospodynie, które trafiły pięć razy z rzędu i objęły prowadzenie. W 20 minucie na tablicy widniał rezultat 11:11. Po kilkudziesięciu sekundach trzybramkowe prowadzenie objął Ruch, ale ponownie nie nacieszył się nim długo. Na przerwę Zagłębie schodziło do szatni wygrywając 16:13.

W 40 minucie było już 22:18 dla zespołu Bożeny Karkut. Doskonale spisywała się wychowanka lubińskiego klubu - Julia Walczak, wspierana przez skuteczną Agnieszkę Jochymek. Ruch także miał jednak w zanadrzu dwa asy - Zuzannę Ważną, ale przede wszystkim Viktorię Belmas, która w całym spotkaniu trafiła do siatki 9 razy i często podrywała zespół do walki swoimi indywidualnymi akcjami. Do tego trener Marcin Księżyk zdecydował się na wariant gry z lotną bramkarką. W 51 minucie był już remis, a w 55 minucie 29:27 dla chorzowianek. I choć strat z pierwszego meczu nie udało się odrobić, to Ruch pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i po wielu latach niepowodzeń na lubińskim parkiecie wygrał na terenie Zagłębia.

Z kim Niebieskie zmierzą się w meczu o 7. miejsce? Przekonamy się już w niedzielę - AZS Energa Koszalin podejmie u siebie KPR Jelenia Góra. W pierwszym spotkaniu niespodziewanie góra były zawodniczki KPR (27:25).

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 31:32 (16:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Załęczna 2, Piekarz 2, Pałgan, Obrusiewicz 9, Paluch, Premovic, Lalewicz 1, Piechnik 2, Lima 2, Walczak 7, Jochymek 6, Milojevic.

Trener: Bożena Karkut

Kary: 14 minut

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Pieniowska 3, Jasinowska 3, Drażyk 3, Piotrowska 1, Krzymińska 1, Masłowska 4, Doktorczyk 1, Rodak 1, Płomińska, Belmas 9, Ważna 6.

Trener: Marcin Księżyk

Kary: 8 minut

Sędziowie: Mariusz Kałużny oraz Tomasz Kondziela