Aktualności

Porażka w pierwszym meczu

18 kwiecień 2015, 19:55:31, Superliga
Ruch uległ Zagłębiu 20:25. Ozdobą meczu był niezwykły gol Zuzanny Ważnej.

W pierwszym kwadransie zawodniczki Zagłębia kilkukrotnie fatalnie spudłowały, co było "wodą na młyn" gospodyń. Ruch nieustannie starał się znaleźć odpowiedni patent na podwyższoną obronę Zagłębia i często mu się to udawało. Po kwadransie gry chorzowianki prowadziły 6:4 i wypracowaną zaliczkę utrzymały do końca pierwszej partii.

W 29 minucie Zagłębie było zmuszone grać w podwójnym osłabieniu. Wtedy do akcji wkroczyła Zuzanna Ważna. Wprawdzie najpierw zmarnowała rzut karny, ale szybko się zrehabilitowała - i to jak! Najpierw trafiła w sytuacji sam na sam, a po chwili - 5 sekund przed syreną - huknęła z dwudziestu metrów. Piłka pomknęła jak pocisk, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Konstrukcja bramki aż się zachwiała! Dzięki tej cudownej bramce Ruch schodził do szatni, prowadząc 10:8.

Niebieskie przystępowały do spotkania w bardzo okrojonym składzie. Do końca sezonu z  gry wykluczona jest Marlena Lesik, a na urlopy macierzyńskie wybierają się Monika Migała i Agnieszka Piotrkowska. Dodatkowo kilka dni temu, po raz kolejny, kolano uszkodziła Żaneta Sucheta. Krótka ławka długo nie dawała o sobie znać. W 35 minucie Niebieskie wygrywały nawet 13:8. Wtedy ciężar gry w Zagłębiu wzięła na siebie, jak na liderkę przystało, Joanna Obrusiewicz. W drugiej połowie trafiła aż siedmiokrotnie i przyczyniła się do szybkiego odrobienia strat przez Miedziowe. Do tego lubinianki umiejętnie wyłączyły z gry Zuzannę Ważną i Viktorię Belmas, które kreowały poczynania Ruchu. W 41 minucie było 14:14, a w 46 już 19:16 dla Zagłębia. Od tej pory przyjezdne spokojnie kontrolowały przebieg meczu i wygrały pewnie - 25:20, zapewniając sobie sporą zaliczkę przed drugim meczem.

Spotkanie rewanżowe zapowiada się interesująco, choć należy pamiętać, że Ruch nie zwyciężył w Lubinie od 13 lat. Jeśli jednak chorzowianki mają zdjąć z siebie te klątwę, to okazja wydaje się idealna.


Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 20:25 (10:8)

Ruch:
Ciesiółka, Montowska - Pieniowska 3, Jasinowska 2, Drażyk, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk 4, Rodak 3, Płomińska, Belmas 3, Ważna 5.

Trener: Marcin Księżyk
Kary: 12 minut
Karne: 1/3


Zagłębie:
Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 4, Piekarz 1, Pałgan, Obrusiewicz 8, Paluch, Chojnacka, Lalewicz 2, Piechnik 1, Lima 2, Walczka 1, Jochymek 4, Milojević 2.

Trener: Bożena Karkut
Kary: 14 minut
Karne: 4/4

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom)
Widzów: 300
Reklamacreated by:input.com.pl