Aktualności

Walczymy o 5. miejsce!

18 kwiecień 2015, 12:09:44, Superliga
Już dziś pierwszy mecz na drodze po 5. miejsce. Niebieskie podejmą w Chorzowie Zagłębie Lubin.

W sobotę w Superlidze kobiet wielkie emocje. Rozpoczyna się bowiem walka o medale, a także o miejsca 5-8. Ruch, dla którego zajęcie piątej pozycji byłoby najlepszym wynikiem od lat, podejmie na własnym terenie Zagłębie Lubin.

Miedziowe w ćwierćfinale play-off odpadły w rywalizacji z Pogonią Baltica. Szczecinianki dwukrotnie zwyciężyły w sposób nie pozostawiający wątpliwości (26:23, 31:22). Tym samym Zagłębie po raz pierwszy od 10 lat nie znajdzie się na podium żeńskiej ekstraklasy. Pozostaje im walka o 5. lokatę, choć najważniejszym celem wydaje się w ich przypadku zdobycie Pucharu Polski. Potwierdza to wypowiedź Bożeny Karkut: - Ten sezon jest stracony, jeśli chodzi o walkę o medale, ale trzeba pamiętać, że mamy jeszcze finał Pucharu Polski. Jest więc jeszcze jedno trofeum do zdobycia. Pewnie teraz na tym będziemy się skupiać - stwierdziła trener Zagłębia.

Chorzowianki po wyrównanej walce odpadły w 1/4 PGNiG Superligi po dwóch starciach z Vistalem Gdynia. - Szkoda, bo w rewanżu zwycięstwo było w naszym zasięgu, ale niestety zagrałyśmy gorzej niż w pierwszym meczu w Gdyni. Teraz musimy skupić się na meczu z Zagłębiem, myślę że to piąte miejsce jest dla nas osiągalne - mówiła po meczu z gdyniankami obrotowa Ruchu, Małgorzata Krzymińska.

Wszystkich naszych kibiców bardzo serdecznie zachęcamy do wsparcia Niebieskich!

Początek meczu o godzinie 16:00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.
Reklamacreated by:input.com.pl