Aktualności

Ruch musi wypełnić lukę

17 kwiecień 2015, 13:44:16, Superliga
Trener Ruchu zapowiada przed sobotnim meczem zaciętą walkę o piątą lokatę w Superlidze.

W sobotę o godzinie 16:00 Ruch podejmie Zagłębie we własnej hali, w pierwszym meczu serii o miejsca 5-8. - Przede wszystkim walka z zespołem o takiej marce jak Zagłębie jest wyzwaniem. Wygranie dwumeczu przez nas będzie pewną niespodzianką. Często powtarzam, że charakter sportowca każe wygrywać i walczyć o pełną pulę w każdym meczu. Nie inaczej będzie tym razem - zaznacza trener Marcin Księżyk. 

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego oba zespoły spotkały się w Lubinie. Gospodynie wygrały minimalnie, jednym trafieniem. - Spokojnie można było ten mecz zremisować. Tyle, że punkt nic by nam nie dał i wybraliśmy o wiele bardziej ryzykowne rozwiązania taktyczne. Nie powiodło się, ale na pewno dowiedliśmy, że pokonanie Zagłębia nie jest czymś nieosiągalnym. Zespół z Lubina boryka się z kontuzjami, to także przyczyniło się do tego, że po raz pierwszy od lat nie walczą o medale. I postaramy się to wykorzystać. Nam też brakuje trzech ważnych zawodniczek, ale wierzę mocno w resztę drużyny, że uda im się te luki wypełnić - dodaje trener. 

Należy więc po jutrzejszym pojedynku oczekiwać wielu ostrych starć. Oby jednak nie skończyło się tak, jak w Lubinie, gdy nos złamała Kaja Załęczna, a Marlena Lesik rękę... - Walka będzie na pewno, ale mam nadzieję, że nie z takimi skutkami jak ostatnio. Nie możemy jednak doprowadzić do tego, że Zagłębie będzie biło grzeczne dziewczynki. Zespół musi wyjść na boisko i potrafić się postawić!

Reklamacreated by:input.com.pl