Zwycięstwo rezerw

11 kwiecień 2015, 13:16:38, II liga
Drugoligowy zespół Niebieskich przywiózł dwa punkty z Olkusza, choć triumf nie przyszedł łatwo.

Ruch mierzył się z drużyną rezerw olkuskiego klubu. Po 7 minutach gry chorzowianki miny miały nietęgie, bo przegrywały już 2:5. Mimo prób odrobienia straty, SPR wciąż utrzymywał przewagę, przede wszystkim dzięki świetnej postawie trudnej do upilnowania Katarzyny Postołek. W 13 minucie przewaga SPR wynosiła już cztery gole (10:6). Niebieskim udało się zewrzeć szyki w końcowych dziesięciu minutach pierwszej partii i na przerwę schodziły przegrywając, ale już nieznacznie - 14:15.

Po zmianie stron mocne tempo znów narzucił SPR - w pięć minut trafił trzykrotnie, ale do tego zmarnował dwa rzuty karne. To był wyraźny sygnał dla Niebieskich, które nie pozwoliły, by zwycięstwo im się wymknęło. Okres gry między 37, a 50 minutą wygrały 6:1 i wyszły na minimalne prowadzenie (21:20). Od tej pory na parkiecie rządził już tylko Ruch, ostatecznie wygrywając 30:24. Aż 12 trafień zanotowała obrotowa, Maria Beczek.

SPR II Olkusz - Ruch II Chorzów 24:30 (15:14)