Aktualności

Porażka z Vistalem. Pozostaje walka o 5. miejsce

2 kwiecień 2015, 20:53:13, Superliga
Ruch przegrał w czwartek z Vistalem Gdynia i tym samym odpadł z rywalizacji o medale w Superlidze. Niebieskim pozostaje gra o pozycje 5-8.


Mecz rozpoczął się od dwóch nieudanych ataków gdynianek. Najpierw piłka trafiła w słupek, a kilka chwil później Monika Ciesiółka obroniła rzut karny wykonywany przez Monikę Kobylińską. Ruch skwapliwie skorzystał z niemocy rywala i prowadził już 4:1.  Opiekun przyjezdnych, Paweł Telelewski, widząc nieporadność swoich zawodniczek, poprosił o czas. Poskutkowało, bo choć Ruch ciągle był na prowadzeniu, to coraz częściej dawał zmuszać się do prostych błędów. Trwała walka cios za cios i chorzowianki z trudem, ale nie dawały odebrać sobie prowadzenia. W 24 minucie było już tylko 10:9, ale przed przerwą Niebieskie zdołały utrzymać przewagę i powiększyć ją o jedno trafienie (13:11).

O ile mecz rozpoczął się pod dyktando gospodyń, które długo prowadziły grę i były w stanie narzucić swoje warunki, tak po zmianie stron to Vistal dyktował tempo. W 34 minucie jego próby przyniosły kontaktową bramkę, a wymiana ciosów trwała jeszcze do 39 minuty. Wtedy do remisu doprowadziła Patrycja Kulwińska (17:17). Od tej chwili przyjezdne całkowicie przejęły inicjatywę. Apogeum kłopotów Ruchu nastąpiło w 46 minucie - Niebieskie musiały sobie przez kilkadziesiąt sekund radzić w podwójnym osłabieniu i przegrywały już 18:23. Dość powiedzieć, że przez sześć kolejnych minut trafiły jedynie raz, natomiast gdynianki aż siedmiokrotnie.

W 53 minucie parkiet przedwcześnie musiała opuścić, w wyniku bezpośredniej czerwonej kartki, Joanna Rodak. Niebieskie znów musiały grać w podwójnym osłabieniu. I choć ambitnie walczyły, próbując, momentami rozpaczliwie, odrobić straty,  to  pewnie miały świadomość, że nieuchronnie zbliżają się do końca ćwierćfinałowej rywalizacji. Ostatecznie uległy 23:30, ale to nie koniec sezonu! Niebieskie czeka teraz walka o lokaty 5-8.


Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 23:30 (13:11)


Ruch: Ciesiółka, Montowska - Pieniowska 1, Jasinowska 2,Piotrkowska 5/1, Ciesiółka, Krzymińska, Masłowska 1, Doktorczyk, Rodak 4, Płomińska, Belmas 5, Ważna 5/2.

Trener: Marcin Księżyk
Kary: 12 minut
Karne: 3/5

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Łabuda, Niedźwiedź 8, Galińska, Dorsz, Kobylińska 4, Kłusewicz, Pawłowska, Zych 3, Kozłowska 4, Gutkowska 1, Zrnec 1, Kulwińska 4, Andrzejewska.

Trener: Paweł Tetelewski
Kary: 8 minut
Karne: 5/9

Sędziowali Andrzej Chrzan i Michał Janas (Tarnów)
Widzów: 500
Reklamacreated by:input.com.pl