Aktualności

W czwartek mecz o wszystko

1 kwiecień 2015, 12:29:57, Superliga
Tuż przed świętami Wielkiej Nocy, chorzowianki zmierzą się w rewanżowym meczu 1/ 4 play-off z Vistalem Gdynia, by wyrównać stan rywalizacji.

Chorzowianki z pewnością czeka trudna przeprawa. W minioną sobotę w Gdyni uległy 27:31, choć jeszcze dwie minuty przed końcem traciły do rywalek jedno trafienie. W samej końcówce postawiły jednak wszystko na jedną kartę i choć odważna gra w ofensywie nie przyniosła oczekiwanego skutku, to z pewnością nie możemy mówić o słabej postawie zespołu.

Niebieskie udowodniły faworyzowanym gdyniankom, że losy rywalizacji wcale nie są tak pewne, jak jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wskazywało wielu ekspertów. Do niespodzianki brakowało niewiele. Chorzowianki zagrały równe spotkanie i stanowiły na boisku zespół. Bardzo dobrze spisały się Viktoria Belmas, Agnieszka Piotrkowska i Zuzanna Ważna. Jednak w ataku Ruchu zabrakło skuteczności, a chwilami odrobiny szczęście - świetnie dysponowana była golkiperka Vistalu, Małgorzata Gapska. Na pewno brawa należą się za grę w defensywie, która długimi fragmentami była bardzo szczelna. Ale bez wątpienia Ruch stać na więcej - same zawodniczki podkreślały po meczu, że nie zrealizowały w pełni założeń taktycznych. Jednym z przykładów może być nie do końca udane wyłączenie z gry Iwony Niedźwiedź, która napsuła Niebieskim najwięcej krwi.

W rewanżowym spotkaniu Vistal być może zagra w szerszym niż dotąd składzie. Z wypożyczenia do Levanger HK wraca bowiem Ewa Andrzejewska i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to będzie mogła podjąć rywalizację już w spotkaniu z Ruchem. Zespół Marcina Księżyka także powinien zagrać w najsilniejszym składzie (wyjątkiem jest brak kontuzjowanej od meczu z Zagłębiem Marleny Lesik).

Zróbmy wszystko, by Vistal nie zakończył rywalizacji w czwartek! Dopingujmy gorąco nasze zawodniczki, pomóżmy im zwyciężyć i zróbmy razem z nimi krok w kierunku awansu do półfinałów Superligi! Na ten mecz organizowana jest zbiórka kibiców, dopingujących w tzw. "młynie" - z pewnością pojawią się w hali fani piłkarscy, którzy doskonale wiedzą, jak podgrzać atmosferę na trybunach (udowodnili to niedawno w meczu ze Startem Elbląg).

Kibice, którzy staną w niedzielę w młynie, będą mogli zakupić bilet za jedyne 5 zł.


Początek meczu w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 o godzinie 18:00. Transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Reklamacreated by:input.com.pl