SPR pokonany w sparingu

17 grudzień 2013, 19:14:06
Po bardzo przyzwoitej grze Niebieskie pokonały we wtorkowe popołudnie SPR Olkusz 34:22 (19:11) w meczu towarzyskim. Kolejne spotkanie sparingowe we własnej hali Ruch rozegra w piątek o 16:30 z Sokołem Porubą Ostrawa.

Ruch rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia i już po kilku minutach prowadził 5:0. Twarda obrona oraz szybka gra pozwoliła po dwudziestu minutach osiągnąć dziesięć bramek przewagi. W końcówce Niebieskie spuściły nieco z tonu i do przerwy prowadziły "zaledwie" ośmioma trafieniami.

Po przerwie ponownie lepiej zaczęły chorzowianki, które w pewnym momencie miały już czternaście bramek przewagi. Na uwagę zasługiwała postawa Agnieszki Podrygały oraz Sabiny Kobzar. Obie zdobyły po sześć bramek. Dobrze zagrała też Joanna Rodak, autorka pięciu goli. W obronie świetnie radziła sobie Małgorzata Krzymińska, która zaliczyła kilka bloków. Wśród podopiecznych Zdzisława Wąsa, najlepiej zagrała Paula Przytuła.

Janusz Szymczyk dzięki osiągniętej przewadze dał pograć wszystkim swoim podopiecznym. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Ruchu 34:22

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 34:22 (19:11)