Porażka rezerw z MTS

29 marzec 2015, 20:39:30, II liga
Zawodniczki drugoligowych rezerw Ruchu uległy w niedzielę MTS Żory.

Znajdujące się od kilku tygodni na fali wznoszącej Niebieskie tym razem zaznały goryczy porażki. W meczu z liderem rozgrywek, MTS Żory uległy dość znacznie, choć do przerwy na tablicy widniał remis.

Już w 10 minucie trener Adam Wodarski był zmuszony poprosić o czas. Ruch przegrywał 3:7, a w jego grze widoczna była duża nerwowość. Z kolei przyjezdne wykorzystywały swoje doświadczenie i spokojnie prowadziły grę, wykorzystując każdy błąd Niebieskich. Po kwadransie gry chorzowiankom, które skutecznie wykończyły kilka szybkich ataków, udało się dogonić rywalki  (7:8) i od tej chwili  na parkiecie trwała wyrównana walka. Ruch objął nawet minimalne prowadzenie, lecz niemal równo z syreną obwieszczającą przerwę, wyrównała Edyta Grudka.

Remis utrzymywał się do 40 minuty. Wtedy szczypiornistki z Żor włączyły piąty bieg i coraz wyraźniej zaznaczały swoją przewagę. Wystarczyło kilka szybkich, kombinacyjnych akcji, by zwieść Niebieskie i odskoczyć na 3 gole. W 46 minucie było już 26:22 dla MTS, a ratunkiem dla Ruchu nie była nawet gra w przewadze. W 55 minucie, gdy przy stanie 26:30 na ławkę kar odesłana została Katarzyna Kiełbus, wiadomo było, że losy spotkania są przesądzone. Ostatecznie MTS zwyciężył pięcioma trafieniami i utrzymał pozycję lidera II ligi przed TOR Dobrzeń Wielki i Ruchem.

Ruch II Chorzów - MTS Żory 27:32 (14:14)

Ruch: Gentków, Wesołka - A. Drażyk, M. Drażyk 1, Jaroszewska 2, Kiełbus 1, Waloń 1, Doktorczyk 6, Płomińska 5, Ciołek 2, Beczek 7, Sucheta 2.

Trener: Adam Wodarski
Kary: 8 min