Nieznaczna porażka w Trójmieście

28 marzec 2015, 22:57:09, Superliga
W pierwszym meczu 1/4 play-off Superligi Ruch uległ w Gdyni Vistalowi (aktualizacja)

Mecz od pierwszych minut miał bardzo wyrównany przebieg. W szeregach Vistalu świetnie spisywały się Iwona Niedźwiedź i Joanna Kozłowska. Ale Niebieskie nie dawały za wygraną - poza twardą defensywą, którą przeciwstawiły rywalkom, także miały swoje asy w grze ofensywnej. Zwłaszcza w pierwszej połowie prym na połowie rywalek wiodła Viktoria Belmas. Ukrainka udowodniła swoją wszechstronność - w ciągu 60 minut zdołała wystąpić na lewym i prawym rozegraniu oraz lewym skrzydle i na każdej z tych pozycji siała popłoch wśród przeciwniczek.

Po kwadransie gry na tablicy widniał remis - 6:6. Żadna z drużyn nie była w stanie "urwać" się rywalowi. W końcu, przed przerwą, na trzybramkowy dystans odskoczyły gospodynie - ogromna w tym zasługa doskonale sprawującej się pod koniec pierwszej odsłony golkiperki, Małgorzaty Gapskiej.

Początek drugiej partii należał do Niebieskich - szybkie trzy trafienia autorstwa Belmas, Agnieszki Pieniowskiej i Zuzanny Ważnej dały remis! W 42 minucie prowadziły nawet 21:19. Gdy wydawało się, że kontrolę nad spotkaniem objęły chorzowianki, karę dwóch minut otrzymała Pieniowska. Siódemka Vistalu wykorzystała przewagę w mig – po golach Katarzyny Janiszewskiej wyszły na prowadzenie 22:21. Chorzowianki nie dawały za wygraną i do ostatnich minut zaciekle walczyły o zwycięstwo. Doskonałą zmianę Ważnej dała Agnieszka Piotrkowska, której rzuty z dystansu często znajdowały drogę do siatki. W 59 minucie podopieczne Marcina Księżyka przegrywały tylko 27:28, ale nadziały się na kontratak, wykończony przez Kingę Gutkowską. Rzuciły się więc do odrabiania strat i podjęły kilka ryzykownych rozwiązań, które niestety nie powiodły się. Ostatecznie Vistal zwyciężył 31:27 - końcowy rezultat z pewnością nie odzwierciedla, jak blisko triumfu był Ruch.

Sobotnia porażka niczego nie przesądza. Już w najbliższy czwartek to chorzowianki zagrają u siebie i na pewno zrobią wiele, by wyrównać stan rywalizacji. Początek meczu o godzinie 18:00, transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Ale nie wyobrażamy sobie, by kibiców Ruchu mogło zabraknąć na tym meczu! Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia hali i gorącego dopingowania naszego zespołu. Sukces wciąż jest blisko!

Vistal Gdynia - Ruch Chorzów 31:27 (17:14)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0

Vistal: Gapska 1, Kordowiecka - Janiszewska 2, Łabuda 2, Niedźwiedź 7, Galińska, Dorsz, Kobylińska 5, Pawłowska 2, Kozłowska 7, Gutkowska 3, Zrnec, Kulwińska 2.

Trener: Paweł Tetelewski

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Pieniowska 4, Jasinowska 2, Piotrkowska 6, Lesik, Migała 1, Krzymińska, Masłowska 1, Rodak 3, Belmas 5, Ważna 5

Trener: Marcin Księżyk

źródło: inf. własna