Aktualności

Podbić Gdynię!

27 marzec 2015, 20:30:38, Superliga
Już w sobotę pierwsze pojedynki w 1/4 play-off Superligi! Niebieskie wybierają się do Gdyni.

Starcie drugiej i siódmej ekipy tabeli budzi spore oczekiwania. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać, bo obie drużyny w ostatniej fazie sezonu zasadniczego przyzwyczaiły swoich kibiców do wysokiej formy. Pytanie, na kogo lepiej wpłynęła dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach?

Bez wątpienia  za faworyta tej pary play-off uchodzą gospodynie pierwszego spotkania. Choćby ze względu na bilans w tym sezonie (18 zwycięstw, 4 porażki) i dość stabilną formę w całych rozgrywkach. Ruch natomiast miał lepsze i gorsze chwile, ale finisz sezonu zasadniczego zdecydowanie należał do niego. W czterech ostatnich meczach Niebieskie trzykrotnie wygrały, a w Lubinie uległy minimalnie, jedną bramką różnicy i pokazały się z bardzo dobrej strony. Dyspozycja chorzowianek zdecydowanie zwyżkuje, co wzmaga apetyt na niespodziankę w play-off.

W jutrzejszym meczu chorzowianki na pewno będą uważać na Iwonę Niedźwiedź i Anetę Łabudę, które mocno dały im się we znaki w poprzednich, bezpośrednich starciach. W pierwszym meczu rozegranym w Chorzowie górą były Niebieskie. W rewanżu zdecydowanie zwyciężyły gdynianki, ale przyznać trzeba, że mecz należał do bardzo widowiskowych. Przede wszystkim ze względu na niezbyt często spotykany, bardzo wysoki wynik (łącznie ponad 70 trafień!), ale także bezpardonową, ostrą walkę. Doskonale odczuła to nasza rozgrywająca, Agnieszka Piotrkowska, która kończyła spotkanie przedwcześnie ze złamanym nosem… W sobotnim starciu na pewno nie będzie brakowało zaciętej rywalizacji o każdy centymetr boiska od pierwszej, do ostatniej minuty. Oby jednak tym razem obyło się bez tak poważnych urazów.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie już w najbliższy czwartek, 2.04 w hali przy Dąbrowskiego. Już teraz zachęcamy wszystkich entuzjastów szczypiorniaka, by odwiedzili w tym dniu halę i wsparli Ruch w bardzo istotnym pojedynku!

Niebieskie będą musiały radzić sobie bez Marleny Lesik, która w spotkaniu z Zagłębiem Lubin złamała rękę i w tym sezonie na parkiecie już się nie pojawi. Poza nią wszystkie zawodniczki są do dyspozycji trenera Marcina Księżyka.

 

Początek spotkania w hali Vistalu o 15:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport News.

 

Tak grały w sezonie zasadniczym:


Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 26:23

 

Najwięcej bramek dla Ruchu: Sadowska, Pieniowska po 6, Belmas 5

Najwięcej bramek dla Vistalu: Niedźwiedź 8, Zych 5


Vistal Gdynia - Ruch Chorzów 41:30 

Najwięcej bramek dla Ruchu: Lesik 8, Belmas, Jasinowska i Ważna po 5

Najwięcej bramek dla Vistalu: Łabuda 9, Kobylińska 6

 

 

Reklamacreated by:input.com.pl