Ruch II lepszy od Zgody

21 marzec 2015, 14:38:23, II liga
W sobotnim spotkaniu drugiej ligi Niebieskie pokonały w Bielszowicach Zgodę.

Spotkanie rozgrywane w Rudzie Śląskiej od pierwszych minut układało się po myśli chorzowianek, które w 10 minucie prowadziły już 7:2 Tak znaczna przewaga osiągnięta już w pierwszych fragmentach meczu "ustawiła" jego dalszy przebieg. Dzięki świetnej skuteczności Marii Beczek i Anny Waloń, Niebieskie na przerwę udały się z bardzo wysokim prowadzeniem 19:8. Tak korzystny wynik w żaden sposób nie rozkojarzył zespołu trenera Wodarskiego. W drugiej odsłonie Ruch sukcesywnie powiększał przewagę, na kwadrans przed końcem spotkania wygrywając aż 28:12. Ostatecznie chorzowianki zwyciężyły 33:21 i za tydzień zmierzą się z MTS Żory o fotel lidera II ligi.

Mecz z MTS w hali przy Dąbrowskiego w niedzielę, 29.03 o godzinie 18:00.

Zgoda Ruda Śląska - Ruch II Chorzów 21:33 (8:19)

Zgoda: Brzeska, Podsiedlik, Kołoczek - Frątczak 2, Kafel 1, Dziółko 1, Heczel, Wójcik 1, M. Krzysteczko 7, Zelek 2, Kaczmarek, Baranowska, Rolnik 2, D. Krzysteczko, Sobota 3, Pocheć 2.

Trener: Marek Płatek