Minimalna porażka w Lubinie (akt.)

15 marzec 2015, 20:34:13, Superliga
Po bardzo zaciętej rywalizacji Niebieskie wracają do domu bez punktów, choć były o krok od remisu (aktualizacja)

Mecz rozpoczął się od składnej akcji gospodyń i celnego trafienia Agnieszki Jochymek. Niebieskie szybko odpowiedziały i przez długie minuty trwała walka "bramka za bramkę". W 11 minucie Zagłębie po raz pierwszy odskoczyło na dwa gole, ale Ruch błyskawicznie wyrównał dzięki skutecznym próbom Agnieszki Piotrkowskiej i Joanny Rodak. To wyraźnie rozjuszyło Miedziowe, które zyskały na moment sporą, czterobramkową przewagę. Wtedy doskonale zaczęła spisywać się Monika Ciesiółka, której postawa między słupkami,w dużej mierze, pozwoliła chorzowiankom zniwelować straty. Gdy wydawało się, że Zagłębie zejdzie do szatni z przewagą tylko jednego "oczka", Sanja Premović wykorzystała rzut wolny podyktowany po końcowej syrenie (18:16)

Po zmianie stron gra bardzo zaostrzyła się. Sędziowie co rusz odsyłali zawodniczki na ławkę kar i przywoływali służby medyczne, by pomogły mocno poturbowanym szczypiornistkom. Od wznowienia gry, do 38 minuty, padły jedyni dwie bramki!

Mocnym punktem Ruchu była Zuzanna Ważna, która pewnie wykorzystywała rzuty karne i skutecznie przedzierała się przez czujną defensywę lubinianek. Łącznie, w całym meczu zanotowała 10 goli i okazała się najskuteczniejszą zawodniczką niezielnego pojedynku. Na wyróżnienie zasłużyły także wspomniana Ciesiółka oraz Marlena Lesik, Viktoria Belmas i Monika Migała, której gol w samej końcówce dał remis 27:27. Lubiniankom pozostało 40 sekund na rozegranie akcji. Udało im się wywalczyć w tym czasie rzut karny, który - na nieszczęście Niebieskich - udanie egzekwowała Agnieszka Jochymek, wybrana zresztą przez obserwatorów na MVP spotkania.

Ruch uległ więc minimalnie, ale po bardzo twardej, momentami wręcz nazbyt brutalnej walce. Pokazał jednak, że jest w stanie przeciwstawić się najmocniejszym drużynom w kraju. I w starciu w 1/8 play-off z ekipą z Gdyni wcale nie stoi na straconej pozycji! Już teraz zapraszamy do chorzowskiej hali, by żywiołowo dopingować nasze zawodniczki i pomóc im w awansie do najlepszej czwórki w Polsce. O terminie domowego starcia z Vistalem poinformujemy wkrótce.

Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 28:27 (18:16)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Załęczna 3, Piekarz, Pałgan 3, Obrusiewicz 9, Paluch, Konofał, Premović 1, Lalewicz 1, Piechnik 2, Lima, Walczak, Jochymek 8, Milojević 1.
Kary: 12 min.

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Pieniowska, Jasinowska, Piotrowska 2, Lesik 6, Migała 2, Krzymińska, Masłowska, Sucheta, Rodak 4, Belmas 3, Ważna 10.
Kary: 8 min.

Sędziowali: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski