Aktualności

Trener Księżyk przed meczem z Zagłębiem

11 marzec 2015, 13:20:09, Superliga
- Przygotowujemy się na różne warianty gry obronnej - zdradza przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego szkoleniowiec Ruchu.

W niedzielę Niebieskie rozprawiły się we własnej hali z Samborem Tczew (35:31). I choć przez większość meczu były stroną dominującą, to nie obyło się bez nerwów.

- Pewnie byłoby spokojniej, gdyby sędziowie tak często nie karali - po naszej stronie były aż 22 minuty, a po  stronie rywala 10 minut. Dostrzegali pociąganie za koszulki i inne zachowania, których trudno było się dopatrzeć... Pewnie gdybyśmy nie grali tak często w osłabieniu, to mógłbym ocenić zespół bardziej obiektywnie, a tak trudno zweryfikować niektóre elementy. Ale uważam, że mimo tych kłopotów dziewczyny sobie poradziły
- ocenia trener Marcin Księżyk.

Jego zespół czeka starcie w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego - mecz z Zagłębiem Lubin, znów przypadający w niedzielę. Jeśli chorzowianki wywiozą z Lubina dwa punkty, a Pogoń Baltica Szczecin pokona Start Elbląg, to ostatecznie zajmą szóste miejsce w ligowej tabeli.

- W Lubinie jest duża szansa na korzystny wynik i uważam, ze jesteśmy w stanie go osiągnąć. W poniedziałek zawodniczki dostały dzień wolnego, a od wtorku znów pracujemy i to na najwyższych obrotach. Zaczynamy zajęcia w tym tygodniu od mocnego uderzenia, bo trzeba kilka elementów natychmiast poprawić. Chcemy popracować nad kryciem obrotowej, przygotowujemy się też na grę przeciwko podwyższonej obronie, ale też ustawieniu 6-0. Oba warianty powinny się przydać w meczu z Zagłębiem. Jeszcze nie myślę o play-off. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że się zbliżają, ale w tej chwili najważniejszy jest niedzielny mecz, który może nam dać szóste miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Ostatnie spotkania i praca, jaką wykonują wszystkie moje zawodniczki, napawają mnie optymizmem.

Reklamacreated by:input.com.pl