Kolejne zwycięstwo w Superlidze

8 marzec 2015, 22:52:32, Superliga
Ruch był w niedzielę zdecydowanie lepszy od przyjezdnych z Tczewa i po raz trzeci z rzędu zgarnął dwa punkty (aktualizacja)

Niebieskie dyktowały warunki gry od pierwszej, do ostatniej minuty. Momentami wkradała się w ich poczynania zbędna nerwowość, przez co przyjezdne odrabiały straty. Warto podkreślić bardzo dużą liczbę kar dla chorzowianek (22 minuty!), co było efektem przesadnej drobiazgowości sędziów z Tarnowa.

Po odebraniu od działaczy KPR kwiatów z okazji Dnia Kobiet, zawodniczki obu zespołów rozpoczęły pojedynek, który bardzo długo toczył się po myśli gospodyń. Objętego w 4 minucie dwubramkowego prowadzenia (4:2) Ruch nie oddał aż do 40 minuty! Chwilami było to aż 5 trafień przewagi. Z taką zresztą zaliczką Niebieskie schodziły do szatni po 30 minutach (18:13). Główna w tym zasługa gry obronnej i bardzo dobrze sprawującej się między słupkami Moniki Ciesiółki. W przerwie spotkania miał miejsce kolejny bardzo miły akcent. Na boisku zameldowały się "złote"  juniorki Ruchu, które jak doskonale wiemy, dzień wcześniej w Kwidzynie, zostały mistrzyniami Polski. Otrzymały okolicznościowe upominki od zarządu klubu, pozowały do pamiątkowego zdjęcia, ale przede wszystkim mogły nacieszyć się gorącymi owacjami od licznie zgromadzonych w hali kibiców.

W 40 minucie przewaga Ruchu bardzo niebezpiecznie stopniała, do zaledwie jednego "oczka".  Od tego momentu, aż do 57 minuty, Sambor utrzymywał kontakt z przeciwnikiem, lecz nie potrafił wyrównać, co było efektem sporej nieskuteczności z obu stron. Ostatecznie podopieczne trenera Marcina Księżyka zażegnały kryzys i wróciły na poziom gry prezentowany w pierwszej połowie. Udowodniły swoją dominację i ponownie "odjechały" rywalkom. Wynik, tuż przed końcową syreną, przypieczętowała Marlena Lesik. Ruch zwyciężył po raz trzeci z rzędu i zasygnalizował, że nie będzie można go lekceważyć w fazie play-off.

W tym samym czasie Start zremisował w Elblągu z Zagłębiem Lubin 24:24. Jeśli za tydzień Ruch wygra w Lubinie, a Start przegra z Pogonią Baltica Szczecin, Niebieskie zakończą sezon zasadniczy na szóstym miejscu. Dopóki piłka w grze - wszystko jest możliwe!

KPR Ruch Chorzów – Aussie Sambor Tczew 35:31 (18:13)

Ruch:
Montowska, Ciesiółka - Pieniowska 3, Jasinowska, Piortkowska 2, Lesik 6, Migała 5, Krzymińska 3, Masłowska 4, Rodak 2, Belmas 3, Ważna 7/3.

Trener: Marcin Księżyk
Kary:  22 min
Karne: 3/5

Sambor
: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak 3, Belter 8/2, Strzałkowska 1, Nowicka, Domnik 1, Bilenia 1, Skonieczna 5, Tomczyk 1, Krajewska 11/7.

Trener: Bartłomiej Pelpliński
Kary: 10 min