Aktualności

Trzymamy kciuki za nasze juniorki!

5 marzec 2015, 14:59:16
W piątek i w sobotę w Kwidzynie zostaną rozegrane finały mistrzostw Polski juniorek. O medal walczyć będą także nasze zawodniczki!


Zespół juniorek naszego klubu od stycznia rywalizował w turniejach mistrzostw Polski i trzeba przyznać, że przeszedł przez nie jak burza! Niebieskie z kompletem zwycięstw na koncie wystąpią w marcowym Final-Four. Turniej zostanie rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kwidzynie. Rywalem Niebieskich w półfinale będzie GTPR Gdynia.

Program zawodów:

Piątek 06.03


14:15 - uroczyste otwarcie finałów
15:00 - MTS Kwidzyn – MKS Varsovia Warszawa
17:00 - KPR Ruch Chorzów – GTPR Gdynia

Sobota 07.03


13:00 - mecz o III miejsce
15:00 - FINAŁ
16:30  - uroczyste zakończenieW przedostatni weekend lutego (20-22.02) szczypiornistki „młodego” Ruchu zwyciężyły w swojej grupie w turnieju półfinałowym rozgrywek i awansowały do marcowych finałów. Oto, co miał do powiedzenia, na temat tego turnieju, trener naszych „młodych” - Adam Wodarski:
- Na pewno cały turniej półfinałowy, zwłaszcza spotkania z Jutrzenką i Varsovią były bardzo trudne. We wcześniejszych spotkaniach wszystko toczyło się zgodnie z planem, bez większych kłopotów. Spotkanie z Płockiem miało za to zaskakujący przebieg, przynajmniej dla mnie. Rywal był świetnie rozpracowany, mieliśmy nagrania z jego meczów i wydawało się, że niczym nas nie zdziwi. Tymczasem dziewczyny w pewnym momencie się „zawiesiły” i dopiero dzięki niezłej końcówce wygrały minimalnie, jednym golem. Z kolei odwrotnie było w meczu z Radomiem – nieco się obawiałem, bo mają świetnego, błyskotliwego trenera i grają bardzo agresywnie w obronie. A my, mówiąc kolokwialnie, przejechaliśmy po nich jak czołg – dziewczyny były dzięki tej potyczce bardzo podbudowane. Przez skomplikowaną sytuację w grupie okazało się, że już przed ostatnim meczem półfinałów z Varsovią awansowaliśmy. Ale powiedzieliśmy sobie wyraźnie, że zagramy o to, by być niepokonanym, zyskać rozstawienie w dalszej fazie i po prostu udowodnić swoją wyższość. Pierwsza połowa spotkania z Varsovią nie była najlepsza, ale na szczęście w drugiej dziewczyny pokazały wszystkim, na co je stać. Dopięliśmy swego i udało się zwyciężyć, teraz czas na finały!


Droga Niebieskich do Final-Four

1/8 finału:
KPR Ruch Chorzów – UKS Handball 28 Wrocław 40:18 (24:9)
KPR Ruch Chorzów – Korona Handball Kielce 24:21 (13:9)

1/ 4 finału:

KPR Ruch Chorzów – TRUSO Elbląg 40:17 (22:8)
KPR Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin 39:32 (19:18)
KPR Ruch Chorzów – SKS Kusy Kraków 30:18 (17:7)

1/ 2 finału:
KPR Ruch Chorzów – MMKS Jutrzenka Płock 28:27 (16:12)
AZSEUST Radom – KPR Ruch Chorzów 27:48  (10:26)
UKS Varsovia Warszawa – KPR Ruch Chorzów 25:26 (11:12)

Reklamacreated by:input.com.pl