Ruch górą! Świetny mecz w Chorzowie

1 marzec 2015, 21:43:47, Superliga
Po bardzo emocjonującym meczu Niebieskie pokonały w niedzielę Start Elbląg 31:28 (18:16). MVP meczu została Zuzanna Ważna.

Niedzielny mecz miał dla obu drużyn duże znaczenie. Start i Ruch są bezpośrednimi sąsiadami w tabeli i rywalizują o lepsze rozstawienie przed play-off. Zwycięstwo Ruchu miało zagwarantować siódme miejsce i pozwolić zachować szanse na awans na miejsce szóste, właśnie kosztem Startu. Na widowni obecny był nawet gość specjalny - prezydent Królewskiej Federacji Piłki Ręcznej Francisco V. Blazquez Garcia. Spotkanie poprowadzili panowie Sebastian Fernandez i Alberto Murillo - wszystko to dzięki umowie o współpracy między polskim i hiszpańskim związkiem piłki ręcznej. Trybuny były po brzegi wypełnione rozemocjonowanymi kibicami, którzy spisali się świetnie, od pierwszej do ostatniej minuty dopingując chorzowski zespół. Razem z zawodniczkami obu zespołów stworzyli świetny spektakl, który śledziło się z przyjemnością.

Ruch po raz pierwszy objął prowadzenie w 8 minucie spotkania, po trafieniu Viktorii Belmas (4:3). Nie oddał go aż do 36 minuty! Chorzowianki nie były  w stanie uciec rywalkom na więcej niż jedno „oczko” - przez całą pierwszą partię rezultat oscylował wokół remisu. Bohaterką Startu była Kinga Grzyb, dla której mecz w hali przy Dąbrowskiego  był powrotem do Chorzowa - barw Ruchu broniła w latach 2011-2013. Grzyb była bezbłędna, tylko w pierwszej odsłonie rzucając 7 goli, a w całym meczu uzyskując 12 trafień. Wykorzystała także wszystkie z ośmiu karnych. Ruch odpowiadał trafieniami równie świetnie dysponowanej w niedzielę Zuzanny Ważnej.

Niebieskie, dzięki celnemu trafieniu Moniki Migały równo z syreną obwieszczającą przerwę, schodziły do szatni  z prowadzeniem 18:16. Po zmianie stron Start błyskawicznie odrobił stratę i znów przez kolejne fragmenty spotkania utrzymywał się rezultat remisowy. W 37 minucie do głosu ponownie doszły przyjezdne - po celnym rzucie Grzyb z rzutu karnego Start prowadził 20:18. Na dodatek, w wyniku kar dla Małgorzaty Krzymińskiej i Karoliny Jasinowskiej, Start grał w liczebnej przewadze i wydawało się, że uda  się powiększyć przewagę. Nic bardziej mylnego - to Niebieskie zaskakująco odrobiły stratę pomimo osłabienia i wyszły na prowadzenie 21:20! "Stykowy" wynik utrzymywał się do 50 minuty – wtedy chorzowianki wyraźnie zdominowały boiskowe wydarzenia i dzięki doskonałej końcówce wygrały pewnie - 31:28.

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg 31:28 (18:16)

Ruch:
Ciesiółka, Montowska, Krupa – Pieniowska 2, Jasinowska, Piotrkowska 5, Lesik 1/1, Migała 5, Krzymińska 2, Masłowska 1, Rodak 2, Belmas 3, Ważna 10/4.

Trener: Marcin Księżyk
Kary: 8 minut
Karne: 5/5

Start: Sielicka, Kędzierska – Mielczewska, Żakowska 2, Sądej 4, Waga 6, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz 2, Szopińska, Grzyb 12/8, Kołodziejska 2.
Trener: Antoni Parecki
Kary: 6 minut