ZABRAKŁO NIEWIELE

26 luty 2015, 11:51:09, Puchar Polski
2 bramki zaliczki wywalczone tydzień temu w Chorzowie nie wystarczyły by dostać się do FINAL FOUR. Po bardzo dobrym meczu niebieskie przegrały niestety 33:27

W Chorzowie niebieskie wygrały 29:27 i by myśleć o Final Four w Szczecinie nie mogły przegrać różnicą większą niż dwa trafienia.

Do spotkania niebieskie podeszły bardzo skoncentrowane nie pozwalając miejscowym na narzucenie swojego stylu gry. Do dwunastej minuty utrzymywał się wynik remisowy 7:7. Następny okres to jednak coraz większa przewaga miejscowych. W drugiej części pierwszej połowy znowu nie rzuciliśmy rzutu karnego i na przerwę schodziliśmy z stratą czterech bramek 18:14. W pierwszej połowie Victoria Belmas rzuciła 5 bramek i na drugą połowę otrzymała od razu indywidualne krycie. Nie najlepiej w ataku radziła sobie Marlena Lesik która po 5 minutach została zastąpiona przez Zuzanne Ważną której dwie bramki w 44 minucie zmniejszyły dystans do Szczecina do jednej bramki 22:21. Wtedy o czas poprosił trener Struzik po którym zespół z Pogoni znowu odjechał na 3 trafienia. Niebieskie tym razem jeszcze raz podniosły się i w 53 minucie doprowadziły do remisu 25:25. Niestety końcówka należała już do miejscowych które wykorzystały nasze błędy i grę w przewadze (Piotrkowska powędrowała na 2 minuty). Cebula wykorzystała dwa rzuty karne i ostatecznie zespół  z Pogoni wygrał 33:27. Pozostaje nam gra w lidze i już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz ligowy z Startem Elbląg który odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 marca o godz. 17.00. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.