Wyszarpały punkty

3 luty 2015, 13:58:00, Superliga
W sobotni wieczór po emocjonującej końcówce niebieskie wygrały spotkanie z Jelenią Górą i tym samym przybliżyły się do czołówki. Do 6 w tabeli Startu Elbląg tracą dwa oczka a do 5 Pogoni Baltica Szczecin 3 punkty.

Wynik sobotniego spotkania otworzyła w trzeciej minucie Anna Mączka, po chwili jednak dwie bramki rzuciły niebieskie (Agnieszka Pieniowska i Marlena Lesik) i w czwartej minucie prowadziliśmy 2:1. Później nastąpiła dziesięciominutowa niemoc co skrzętnie wykorzystały przyjezdne rzucając w tym okresie pięć bramek. Przełamanie nastąpiło w 14 minucie za sprawą Karoliny Jasinowskiej która celnie egzekwowała rzut karny. Trzybramkowa przewaga utrzymywała się praktycznie przez większą część pierwszej połowy. Niebieskie ten okres gry zagrały bardzo źle. Wiele strat prostych błędów i niecelnych rzutów doprowadziło że w 25 minucie zespół z Jeleniej Góry prowadził 7:11. Na boisku pojawiła się młoda Agnieszka Drażyk i to ona była w końcówce najjaśniejszą postacią w zespole niebieskich rzucając dla chorzowianek dwie bramki. Do przerwy jednak to przyjezdne prowadziły już pięcioma trafieniami 9:14.
Na drugą część spotkania zespół wyszedł bardziej zmotywowany i w ciągu pierwszych dwóch minut dzięki trafieniom Pieniowskiej i dwu bramkom Moniki Migały zniwelował straty do dwóch bramek 12:14. Niestety kolejne minuty to znowu okres gdzie zespół Michała Pastuszki wypracował sobie 4-bramkową przewagę 18:22. Wtedy diametralnie zmienił się obraz spotkania. Od 45 minuty na parkiecie oglądaliśmy wreszcie walkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać w ciągu czterech minut niebieskie rzucając cztery bramki nie tracąc żadnej i mecz zaczyna się od nowa.
O czas w tym momencie poprosił trener przyjezdnych a ostatnie dziesięć minut to ciągła wymiana ciosów. Końcówka jednak zdecydowanie należy do niebieskich. Ostatnie pięć minut wygrywamy 5:2 i całe spotkanie 26:25.  Tym samym umacniamy się na 7 miejscu w ligowej tabeli a nad Jelenią Górą mamy już 3 punkty przewagi.