30 bramek nie wystarczyło

27 styczeń 2015, 14:43:51, Superliga
Niebieskie do Gdyni jechały pełne nadziei. Po wygranym pojedynku z Piotrkowią Piotrków Trybunalski nastroje w drużynie były bojowe. Zagraliśmy poprawnie w ataku rzucając na wyjeździe 30 bramek to w większości meczów powinno dać dwa punkty. Niestety zawiedliśmy w obronie i punkty zostały w Gdyni.

Na początku meczu inicjatywę przejął zespół z Gdyni który w 8 minucie prowadził 5:2. Na szczęście niebieskie wzięły się do roboty i w 14 minucie po bramce Marleny Lesik na tablicy wyświetlił się wynik 6:5 dla miejscowych.

Niestety kolejne minuty znowu to znowu zastój niebieskich. Na boisku w szeregach gdynianek pojawiła się Łabuda i to ona do końca pierwszej połowy siedmiokrotnie znalazła miejsce do rzucenia bramki. Wynik do przerwy 17:12 dawał jeszcze pewne nadzieje do odrobienia. O ile gra w ataku nie wyglądała źle niestety nie radziliśmy sobie z szybkimi kontratakami wspomnianej Łabudy.

Niestety druga połowa nie wyglądała wiele lepiej w wykonaniu naszych zawodniczek. Bardzo łatwo do pozycji strzeleckich dochodziły miejscowe i o ile na początku drugiej części meczu udało się zniwelować wynik do 3 trafień to od 40 minuty przewaga ta znowu wyniosła 5 bramek i z każdą następną minutą systematycznie się powiększała.

Z dobrej strony w meczu pokazała się Karolina Jasinowska (5 bramek), która nieźle radziła sobie z obroną Gdyni i skutecznie egzekwowała rzuty karne. Nie do zatrzymania chwilami była Belmas (5 bramek) oraz cenie rzucała Lesik (8 bramek) na niewiele jednak się to zdało gdyż nasza obrona tego dnia pozwalała na zbyt wiele.

Nie pozostaje więc nic innego jak w najbliższym meczu ligowym który odbędzie się w Chorzowie w dniu 31 stycznia o godz. 16.00 wygrać z bezpośrednim w tabeli zespołem Jeleniej Góry. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Vistal Gdynia - KPR Ruch Chorzów 41:30 (17:12)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Łabuda 9, Kobylińska 6, Zych 5, Kozłowska 5, Niedźwiedź 3, Dorsz 3, Pawłowska 2, Gutkowska 2, Kulwińska 2, Galińska 2, Janiszewska 2 oraz Kłusewicz.
Kary: 8 min.
Karne: 5/5.

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Lesik 8, Jasinowska 5, Belmas 5, Ważna 5, Pieniowska 3, Rodak 3, Migała 1 oraz Masłowska, Piotrkowska, Drażyk, Sucheta, Krzymińska.
Kary: 10 min.