CENNE PUNKTY

19 styczeń 2015, 11:19:23, Superliga
Niebieskie wygrały bardzo ważne spotkanie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i zrobiły ogromny krok w kierunku walki o play-off.

Do spotkania niebieskie przystąpiły bardzo skoncentrowane. Mając w pamięci ostatni mecz na swoim boisku nie chciały dopuścić do sytuacji aby przeciwnik na początku spotkania przejął inicjatywę. Wynik meczu otworzyła Agnieszka Pieniowska po chwili jednak było 1:1 a bramkę dla Piotrcovii zdobyła była zawodniczka niebieskich Agata Rol. Do 18 minuty spotkania trwała ciągła wymiana ciosów. W szeregach niebieskich w tym okresie gry 4 bramki z rzędu rzuciła Marlena Lesik, raz myląc się z siedmiu metrów. Wynik remisowy utrzymywał się do końca pierwszej połowy jednak ostatnie trafienie w wykonaniu Katarzyny Masłowskiej dało Ruchowi jednobramkowe prowadzenie 12:11.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły nasze zawodniczki. Po trafieniach Victorii Belmas, Masłowskiej i Katarzyny Krzymińskiej w 35 minucie udaje się odjechać rywalkom na dwie bramki 15:13 wtedy jednak na ławkę kar wędruje Joanna Rodak i Stefka Agowa raz z karnego a raz z gry doprowadza do remisu 15:15. Wynik remisowy utrzymuje się do 48 minuty spotkania wtedy ciężar gry na swoje barki wzięła Victoria Belmas. Dzięki jej dynamicznej grze oraz 4 trafieniom udaje się uzyskać w 52 minucie trzy bramkową przewagę 21:18. Końcówka meczu to zdecydowana dominacja niebieskich które bardzo dobrze grając w obronie nie dały już wyrwać sobie tego cennego zwycięstwa.

Zdobyte dwa punkty pozwoliły znowu wyprzedzić w tabeli zespół z Jeleniej Góry oraz zachować dystans jednego punktu do szóstej w lidze Pogoni Szczecin. Za tydzień nasza drużyna udaje się nad morze na mecz z Vistalem Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 17.30 a bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 25:21 (12:11)

KPR Ruch Chorzów: Montonowska, Ciesiółka - Pieniowska 4, Jasinowska, Piotrkowska 2, Lesik 5/3, Migała, Krzymińska 1, Masłowska 3, Rodak 1, Sadowska, Ważna 3, Viktoria Belmas 6.