Niebieskie wygrały w Olkuszu

11 styczeń 2015, 16:24:12, Superliga
W 13 kolejce niebieskie swój mecz rozgrywały w Olkuszu. Podopieczne Marcina Księżyka rozegrały dobre spotkanie pokonując zespół z Olkusza 28:26. Tym samym po 13 kolejkach z 13 punktami ciągle mają kontakt z czołówką ligi i zajmują obecnie 7 miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania to przysłowiowe szachy a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Jednak po jedenastu minutach to zespół  z Olkusza cieszył się trzybramkowym prowadzeniem 8:5. W tym momencie o czas poprosił trener Marcin Księżyk. Chwila przerwy dobrze wpłynęła na niebieskie bo następne osiem minut spotkania wygrały 5:0 i na tablicy był wynik 8:10. Dobra gra w obronie i wreszcie skuteczne karne egzekwowane przez jedną z najlepszych tego dnia Marlenę Lesik spowodowały że do przerwy utrzymywała się dwubramkowa przewaga 15:17.

Po zmianie stron niebieskie wyszły niezwykle skoncentrowane i mimo dobrej postawy w bramce z Olkusza Moniki Wąż początek drugiej połowy wygrywamy 6:2. Bardzo dobre zawody w tym okresie gry zagrała Katarzyna Masłowska która rzuciła 3 bramki i robiła sporo zamieszania w szeregach obronnych zespołu z Olkusza. W 43 minucie prowadziliśmy 22:17, na dziesięć minut przed końcem 24:21. Ważne bramki w tym momencie rzuca Agnieszka Pieniowska oraz Victoria Belmas, skutecznie zaczęły bronić bramkarki i w 55 minucie prowadzimy już 26:22. W końcówkę meczu wdarło się trochę haosu. Ostatnią bramkę dla niebieskich tego dnia rzuca nieźle dysponowana Asia Rodak i ostatecznie wygrywamy to spotkanie 28:26.

Zespół zagrał dobre spotkanie zdobywając w 13 kolejce swoje 13 punktów i ciągle ma kontakt z czołówką ligi.

SPR Olkusz: Monika Wąż, Martyna Hoffman - Paulina Leńczuk, Katarzyna Nowak (2), Paula Przytuła (3), Natalia Wicik (3), Paulina Marszałek (8), Katarzyna Postołek, Alicja Fierka, Agata Latała, Sabina Kobzar (4), Agata Wcześniak (5), Agata Basiak (1), Marija Serafimowska.

Trener: Zdzisław Wąs. Kary: 10 minut (Przytuła, Serafimovska, Marszałek, Kobzar, Wcześniak). Karne: 0/0.

KPR Ruch Chorzów: Dominika Montowska, Monika Ciesiółka - Agnieszka Pieniowska (4), Karolina Jasinowska,  Agnieszka Piotrkowska (5), Marlena Lesik (9/7), Agnieszka Draży, Monika Migała (1), Małgorzata Krzymińska, Katarzyna Masłowska (3), Natalia Doktorczyk, Żaneta Sucheta, Joanna Rodak (3), Viktoria Belmas (3), Zuzanna Ważna.

Trener: Marcin Księżyk. Kary: 6 minut (Lesik, Belmas, Rodak). Karne: 7/8

Sędziowie: Baranowski M. - Lemanowicz B. Widzów: 550.