Aktualności

Rezerwy pokonują Sośnicę

30 listopad 2013, 18:31:16, II liga
KPR Ruch II Chorzów pokonał w meczu "na szczycie" II ligi Sośnicę Gliwice 28:22.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po dwóch trafieniach Katarzyny Stasiak prowadziły 2:0. Niebieskie do wyrównania doprowadziły w 8. minucie po bramce Katarzyny Masłowskiej, jednak gliwiczanki szybko ponownie odskoczyły gospodynią. W pierwszej części meczu chorzowianki nie potrafiły odnaleźć odpowiedniego rytmu. Również bramkarki spisywały się poniżej oczekiwań. Sośnica prowadziła do przerwy 11:8.

Ruch na drugą połowę wyszedł bardzo zmobilizowany i już po trzech minutach doprowadził do remisu po 11. Przebudziła się Kornelia Karwacka, która zdobyła w całym meczu sześć bramek. Taką samą ilość trafień zanotowały Natalia Salamon oraz Katarzyna Masłowska. W bramce kilka istotnych piłek odbiły Dominika Montowska i Natalia Krupa.

W 53. minucie Niebieskie prowadziły już sześcioma bramkami. W końcówce trenerka, Aneta Kowaluk dała pograć zmienniczkom. Niestety w końcówce spotkania podczas interwencji w sytuacji sam na sam ucierpiała Natalia Krupa. Mamy nadzieję, że kontuzja nie okaże się groźna.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ruchu 28:22. Nasz zespół umocnił się na pozycji lidera. Za tydzień w Żorach zagramy z wiceliderem II ligi MTS-em.

KPR Ruch II Chorzów - Sośnica Gliwice 28:22 (8:11)
Ruch
: Montowska, Krupa, Gętków - Kiełbus, Pawlik 2, Beczek, Drażyk M. 4, Waloń 2, Masłowska 6, Malec, Rodak, Drażyk A. 2, Karwacka 6, Doktorczyk, Salamon 6, Radlak.
Reklamacreated by:input.com.pl