Aktualności

Ciężka praca przyniosła efekty

29 grudzień 2014, 10:11:02, II liga
Podopieczne Adama Wodarskiego ostatnie miesiące miały niezwykle intensywne, ale co najważniejsze odniosły wiele sukcesów.

Z pewnością najważniejszym w tym momencie osiągnięciem tego zespołu jest zdobycie mistrzostwa Śląska w kategorii juniorek. Warto podkreślić, że Niebieskie w czternastu kolejkach nie straciły choćby punktu. – Kategoria juniorek jest dedykowana dla dziewczyn z rocznika 1996 oraz młodszych. U nas znacząca większość dziewczyn jest młodsza, więc tak naprawdę największe sukcesy dopiero powinniśmy planować gdzieś tam na za rok, ale jesteśmy głodni sukcesu i chcemy zrobić niespodziankę już w tym roku – wyjaśnia trener juniorek.

Dzięki zwycięstwu w województwie śląskim Ruch awansował do 1/8 mistrzostw Polski. Niewykluczone, że Chorzów będzie gospodarzem tej imprezy. W tym etapie trener będzie miał już do dyspozycji zawodniczki, które na co dzień przebywają w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. – Dziewczyny z SMS-u na pewno są dla nas wzmocnieniem, ale trzeba im dać trochę czasu żeby się wkomponowały w zespół. Muszę przyznać, że z dziewczynami dobrze się współpracuje. Grupa jest liczna, bo przychodzi na treningi nawet po dwadzieścia osób, więc nawet jak są kontuzje to nie ma problemów z gierkami treningowymi. Do tego dziewczyny wiedzą, po co tu przychodzą i są głodne sukcesu, dlatego ciężko pracują. Zresztą, gdyby któraś odpuszczała to już pewnie by jej z nami nie było.

Zespół juniorek stanowi też trzon drużyny występującej w drugiej lidze, gdzie mają za sobą już jedenaście spotkań i na półmetku rozgrywek zajmują trzecie miejsce. – W tym momencie te dziewczyny mają za sobą już około trzydziestu spotkań. Myślę, że niewiele mniej czeka je w drugiej rundzie. Sporo, ale nie odbiegamy od norm Europy Zachodniej. Tam też tyle się gra. Warto wspomnieć, że ten zespół zanotował  też dobry wynik w Pucharze Polski, awansując do 1/8, pokonując po drodze TOR Dobrzeń Wielki oraz Dwójkę Nowy Sącz.

Nie można też nie wspomnieć o fakcie, że część juniorek regularnie trenuje z pierwszym zespołem, a niektóre zawodniczki zaliczyły już nawet debiut w Superlidze. Wszyscy liczymy na to, że spośród podopiecznych Adama Wodarskiego wyłonią się zawodniczki, które za kilka lat będą stanowić o sile Ruchu na parkietach superligowych.

Więcej na temat naszych juniorek dowiecie się ze strony www.niebieskie97.pl

Reklamacreated by:input.com.pl