Aktualności

Klaudiusz Sevković: To wielki sukces drużyny

21 listopad 2014, 20:48:43, Superliga
W środę Niebieskie zakończyły pierwszą rundę rozgrywek remisem z Zaglębiem Lubin. Po spotkaniu głos zabrał prezes Ruchu Klaudiusz Sevković.

Jeden punkty w meczu z Zagłębiem cieszy, czy raczej pozostał niedosyt, bo dwa oczka były na wyciągnięcie ręki?

Klaudiusz Sevković: Podnieśliśmy dziś Zagłębiu poprzeczkę bardzo wysoko. Musiały nam tu lubinianki dosłownie wydrzeć ten punkt. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przed meczem wzięlibyśmy ten punkt w ciemno. Po meczu nie było na trybunach, czy wśród zawodniczek euforii po tym remisie, bo przez większość meczu prowadziliśmy, ale jeśli to na spokojnie przeanalizować to jest to wielki sukces drużyny. Zagłębie to wicemistrz Polski, walczący w europejskich pucharach. My w takim miejscu chcemy dopiero kiedyś być. Ogólnie bardzo się cieszymy z tego punktu. Dziewczyny walczyły i to było najważniejsze. Meczy trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Było to świetne widowisko i świetna promocja piłki ręcznej.


Pięć zwycięstw, pięć porażek i jeden remis. Jest pan zadowolony?

Tabela pokazuje, że jesteśmy takim zespołem, który potrafi zrobić niespodzianki pozytywne i negatywne. Ogólnie to porównując dotychczasowy rezultat z tym, co było sezon, czy dwa sezony temu to tabela wygląda dla nas świetnie. Mamy jedenaście punktów, ale nie osiadamy na laurach i chcemy więcej.


Czy w tej trwającej ponad 40 dni przerwie między rundami należy się spodziewać jakiś ruchów kadrowych?

Nie, my mamy kadrę bardzo dużą. Inne zespoły w lidze zazdroszczą nam tak szerokiej kadry. Rzadko się nam zdarzało żebyśmy mieli tak dużo dziewczyn do gry. Pukać w drewno żeby nie było żadnej kontuzji.


Chorzów będzie mógł się poszczycić jakoś uczestniczką zbliżających się mistrzostw Europy?

Na chwilę obecną na sto procent na Węgrzech i w Chorwacji zagra Victoria Belmas, która będzie reprezentować Ukrainę. Monika Migała póki co jest w rezerwie i trener Kim Rasmussen powołałby ją chyba w przypadku kontuzji któreś z powołanych skrzydłowych.

Reklamacreated by:input.com.pl