Łatwe zwycięstwo ze Zgodą

16 listopad 2014, 13:30:56, II liga
Najmniejszych problemów nie miały szczypiornistki Ruchu z pokonaniem Zgody Bielszowice. Niebieskie wygrały 37:19.

Od samego początku przebieg meczu kontrolowały chorzowianki. Zgoda pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 8. minucie z rzutu karnego. W tym czasie Ruch miał już na koncie trzy trafienia. Po kwadransie było już 10:3, a do przerwy Niebieskie schodziły prowadząc 20:11. W naszym zespole wyróżniającą się postacią była Aleksandra Jaroszewska. Prawa rozgrywająca zaliczyła dziś sześć trafień. Trzeba też przyznać, że dobre zawody rozgrywała w bramce Natalia Krupa.

Po przerwie podopieczne Adama Wodarkiego powiększały przewagę, dzięki czemu szkoleniowiec mógł wpuścić na parkiet całą szesnastkę. Rezerwowe zawodniczki odpłaciły trenerowi za zaufanie dobrą grą, a niemal wszystkich występujące dziś zawodniczki z pola wpisały się na listę strzelczyń. Ostatecznie Ruch zwyciężył Zgodę 37:19.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że na ławce trenerskiej Zgody siedzi znakomity duet trenerski, który miał większe, bądź mniejsze epizody w Ruchu. Mowa o Marku Płatku oraz Piotrze Depcie.

KPR Ruch II Chorzów - KS Zgoda Ruda Śląska 37:19 (20:11)