Rezerwy pokonały TOR i awansowały do 1/8 Pucharu Polski

12 listopad 2014, 20:19:14, Puchar Polski
Rezerwy KPR Ruch Chorzów pokonały w Dobrzeniu Wielkim TOR 38:19 i uzyskały awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Mecz pucharowy miał być rewanżem za przegrany w sobotę mecz drugoligowy. I rzeczywiście rewanż się udał. Niebieskie prowadziły od początku spotkania. Po 13 minutach gry było 8:4, a do przerwy chorzowianki prowadziły już 21:10.W drugiej części obraz gry się nie zmienił i Ruch powiększał swoją przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 38:19.

Drużynę Ruchu do zwycięstwa poprowadziła ucząca się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku Oktawia Płomińska, która zdobyła tego wieczoru aż dziewięć bramek. Dwa trafienia mniej zanotowały Karolina Jasinowska oraz Julita Kempa. Zawodniczki znane z występów w Superlidze odbudowują formę po kontuzjach w meczach drugiego zespołu.

Warto podkreślić, że Ruch po raz pierwszy w historii w 1/8 Pucharu Polski będzie miał dwa zespoły. Losowanie par tej fazy odbędzie się w czwartek w Warszawie. Może się zdarzyć, że pierwszy zespół wylosuje drugą drużynę. Z pewnością byłby to precedens.

TOR Dobrzeń Wielki - KPR Ruch Chorzów 19:38 (10:21)

Ruch: Natalia Krupa, Dominika Montowska - Maria Beczek 1, Magdalena Drażyk 3, Agnieszka Kurzaj 1, Sylwia Ciołek 1, Katarzyna Kiełbus 4, Agnieszka Drażyk 1, Julita Kempa 7,  Anna Waloń 1, Karolina Jasinowska 7, Oktawia Płomińska 9, Aleksandra Jaroszewska, Weronika Fryc, Paulina Łuczyk 2, Paulina Jęszczok.