Wysokie zwycięstwo z Imperium Katowice

6 listopad 2014, 18:58:21, II liga
Rezerwy Ruchu Chorzów bez większych kłopotów pokonały w czwartkowe popołudnie Imperium Katowice 30:17 (12:9)

Początek meczu w wykonaniu Niebieskich nie wyglądał najlepiej. Dziurawa obrona oraz nieporadny atak sprawiły,  że w 19. minucie przyjezdne prowadziły 7:6. A mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie dwa obronione przez Natalię Krupę rzuty karne. W drużynie gości wyróżniającą postacią była wychowanka Ruchu Andżelika Romanieńko, która zdobyła dla swojej drużyny dziesięć bramek. Jeszcze przed przerwą w garść wzięły się podopieczne Adama Wodarskiego, które pierwszą część meczu zakończyły prowadząc 12:9.

Po zmianie stron chorzowianki wzięły się do roboty. W przeciągu ośmiu minut zdobyły osiem bramek tracąc tylko jedną i było już pewne, że będą mogły dopisać po meczu kolejne dwa punkty na swoje konto. Na wyróżnienie zasłużyła z pewnością Magdalena Drażyk, autorka dziesięciu bramek. Ostatecznie Ruch zwyciężył Imperium 30:17.

KPR Ruch Chorzów - UKS Imperium Katowice 30:17 (12:9)

Ruch: Krupa, Gentków - Kiełbus 2, Waloń, Jasinowska 2, Fryc 1, Drażyk 10, Jęszczok, Kempa 3, Łuczyk 2, Jaroszewska, Kurzaj 3, Ciołek 4, Beczek 3, Fraksztajn.
Kary: 8 min (Waloń Jasinowska, Kurzaj, Beczek)