Wysokie zwycięstwo z Olimpią-Beskid Nowy Sącz

24 październik 2014, 18:28:12, Superliga
W piątkowy wieczór Niebieskie pewnie pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz 28:20 (14:8).

Ruch prowadził od początku spotkania. W pierwszej połowie wspaniale na boisku prezentowała się Marlena Lesik oraz Victoria Belmas. Wkrótce do tego duetu dołączyła Monika Migała, która rzutami ze skrzydła, koła oraz po szybkich atakach aż osiem razy pokonywała bramkarki przyjezdnych .Po kwadransie gry chorzowianki prowadziły już 8:3. Nie sposób też nie wspomnieć o świetnej postawie w bramce przez cały mecz Moniki Ciesiółki. Jej obrony zwłaszcza rzutów Katariny Dubajowej wprawiały w zachwyt kibiców.

Po przerwie na boisku więcej czasu dostała Agnieszka Piotrkowska oraz Zuzanna Ważna. Na kole zaś ku zaskoczeniu wielu brylowała Katarzyna Masłowska.W 52 minucie Ruch wyszedł na dwunastobramkowe prowadzenie. W końcówce gospodynie pozwoliły na kilka przechwytów przyjezdnych przez co ostatecznie zwyciężyliśmy mniejszą, ale i tak okazałą różnicą ośmiu bramek.

KPR Ruch Chorzów - MKS Olimpia- Beskid Nowy Sącz 28:20 (14:8)
Ruch: Ciesiółka - Pieniowska 1, Piotrkowska 1, Lesik 6, Drażyk A. 1, Migała 8, Krzymińska, Masłowska 1, Sucheta, Rodak 5, Belmas 2, Ważna 3.
Kary: 6 min (Piotrkowska, Krzymińska, Belmas)
Karne: 4/5

Olimpia: Sach, Szczurek - Gadzina 2, Płachta 2, Leśniak 1, Figiel 1, Szczecina 5, Basta 1, Kaliciecka 1, Dubajova 3, Stokłosa, Masna 4, Lapcevic.
Kary: 4 min (Dubajova, Masna)