Aktualności

Prezydent Królewskiej Federacji Piłki Ręcznej w Hiszpanii gości w Chorzowie

24 październik 2014, 15:35:28
Pan prezydent Francisco V. Blazquez Garcia będzie obecny między innymi na meczu Ruchu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Wizyta pana Garcii w Chorzowie to efekt podpisanej w sierpniu umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej wPolsce, a Królewską Federacją Piłki Ręcznej w Hiszpanii.
- Rano razem z prezydentem byliśmy w Zespole Szkół Sportowych nr 2, gdzie uczęszczają nasze młode zawodniczki. Pan Francisco Garcia jest pod wrażeniem współpracy między szkołą, a klubem. Obecnie w drużynach dziecięcych i młodzieżowych szkoli się ponad 200 osób. To może rzeczywiście zrobić wrażenie - tłumaczył prezes Ruchu, Klaudiusz Sevković.

Po obiedzie obaj panowie wraz z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą oraz dyrektorką MORiS-u Aliną Zawadą uczestniczyli w konferencji prasowej. - Współpraca pomiędzy federacjami obu państw może przynieść korzyści dla nas wszystkich. Cieszę się z tej wizyty w Polsce i jestem zaskoczonym przyjęciem jakie mi tu zgotowano. Pierwszym efektem naszej współpracy będzie wymiana sędziów obu państw - mówił na konferencji prezydent Francisco Garcia.

Na koniec Hiszpan wręczył prezydentowi Kotali koszulkę reprezentacji Hiszpanii, z kolei prezydent Chorzowa podarował gościowi pamiątkowy medal oraz fotografię jednego z chorzowskich grafiti na którym widać herby Ruchu oraz Atletico Madryt.
Reklamacreated by:input.com.pl