Niewielka przegrana w Koszalinie

19 październik 2014, 21:50:38, Superliga
Po wyrównanym meczu w Koszalinie Ruch przegrał z tamtejszą Energą AZS 23:27 (12:16)

Gra toczyła się systemem bramka za bramkę do ósmej minuty. Później niewielką przewagę osiągnęły gospodynie. Dla chorzowianek największym problemem w tym spotkaniu okazało się pokonanie bramkarki Izabeli Prudzienicy, która broniła jak w transie. Do przerwy straty wynosiły cztery bramki.

Po przerwie Niebieskie doszły rywalki na dwie bramki, jednak koszalinianki między 47, a 52 minutą zdobyły cztery trafienia pod rząd i właściwie przesądziły losy spotkania na swoją korzyść. Wpływ na końcowy wynik z pewnością miała też słaba skuteczność rzutów z siódmego metra. Niebieskie wykorzystały zaledwie dwa z pięciu rzutów karnych. Ostatecznie Ruch przegrał 23:27.

Kolejny mecz podopieczne Marcina Ksieżyka rozegrają już w piątek. Naszym przeciwnikiem będzie Olimpia-Beskid Nowy Sącz.

Energa AZS Koszalin - KPR Ruch Chorzów 27:23 (16:12)