Aktualności

Urodzinowy prezent dla trenera

25 wrzesień 2014, 13:05:18, Superliga
25 września kolejne swoje urodziny obchodzi trener Marcin Księżyk. To właśnie jemu zawodniczki Ruchu zadedykowały środowe zwycięstwo nad Vistalem.

Dotychczasowy lider rozgrywek przegrywał w Chorzowie od pierwszej do ostatniej minuty. – Vistal nas chyba trochę zlekceważył, co było widać w pierwszych minutach spotkania. Zaskoczyłyśmy je, potem im trochę ręce opadły, a my wykorzystałyśmy swoją szansę. Teraz jednak trzeba spuścić głowę w dół, bo przed nami kolejne ciężkie spotkanie z zespołem, który też bardzo potrzebuje punktów – mówiła po spotkaniu Marlena Lesik.

Z opinią Marleny Lesik nie do końca zgadza się trener Marcin Księżyk. – Gdynia nas na pewno nie zlekceważyła, bo one miały świadomość, że w Chorzowie w ostatnich trzech sezonach dwa razy doznały tu porażki. W końcówce spotkania do naszej gry wkradła się nerwowość. Był przestój spowodowany też tym, że dostawaliśmy kary, bo z taką mocną drużyną nie możemy dostawać kar, bo w liczebnej przewadze takie zespoły sobie z nami bardzo dobrze radzą. W tym osłabieniu mieliśmy przygotowany element, który dziewczyny miały grać, ale nam on nie wychodził. Chciały dziewczyny grać na czas, bo wiadomo, że w takiej sytuacji się gra po cwaniacku, ale jednak to nasze cwaniactwo nie poszło w tę stronę, w którą powinno pójść. Jeśli chodzi o mecz w Jeleniej Górze to na pewno nie jedziemy tam jako faworyt. Doskonale wiemy, że każdy mecz jest ciężki i do każdego się odpowiednio mobilizujemy. Bardzo dużo zależy też od przedmeczowej rozgrzewki, dlatego pilnuję tego elementu. Kiedy widzę, że jest ona dobra, widzę skupienie, to wtedy jest dobrze – wyjaśniał po spotkaniu chorzowski szkoleniowiec.


Zadowolona z kolejnego zwycięstwa była bardzo Katarzyna Sadowska.- Bardzo się cieszymy z dwóch punktów, a zwycięstwo chcemy zadedykować naszemu trenerowi, który w czwartek ma urodziny – powiedziała na koniec kapitan zespołu, która w środę bezbłędnie egzekwowała rzuty karne.

Reklamacreated by:input.com.pl